„Vis dažniau visuomenei kyla klausimų dėl COVID-19 ligos valdymo ugdymo įstaigose. Nuo mokslo metų pradžios iki šiandien jie nustatyti 18-oje mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų, iš viso – 20 atvejų“, – feisbuke rašo R.Lingienė.
Ji tikina, kad specialistams tai nėra netikėta.
„Ugdymo įstaigos, jų darbuotojai ir auklėtiniai juk yra visuomenės dalis, į kurią, net ir dedant maksimalias pastangas, virusas gali patekti. Juolab kad jau yra įrodyta, kad vaikai ir paaugliai dažnai susirgę jaučia silpnus simptomus ar iš viso jų nejaučia. Svarbiausia dabar – tikslingas pasirengimas valdyti šią infekciją, kad ji neišplistų“, – teigė R.Lingienė.
Pasak NVSC atstovės, epidemiologams atliekant COVID-19 ligos atvejų tyrimą, aiškėja, kad ugdymo įstaigoms labai trūksta praktinės informacijos.
„Keli neteisingo reagavimo pavyzdžiai: visa mokykla uždaroma registravus vieną atvejį, izoliuojami asmenys po kontakto su sąlytį turėjusiu žmogumi, nurodoma, kad susirgęs darbuotojas turėjo sąlytį su visais mokyklos darbuotojais. Ką tai reiškia? Kad ugdymo įstaigoms ypač trūksta informacijos ir aiškių veiksmų plano“, – aiškina R.Lingienė.
Todėl kitą savaitę NVSC organizuoja nuotolinius mokymus ugdymo įstaigoms.
R.Lingienė akcentuoja, kad, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, jei mokykloje laikomasi atstumo ir higienos reikalavimų, mokykla nėra laikoma ta aplinka, kurioje lengviau plistų COVID-19, palyginus su kitomis aplinkomis, kuriose lankosi panašus kiekis žmonių.
„Įvairių tyrimų duomenimis, mokykloje vaikas nuo vaiko COVID-19 užsikrečia retai. Tą patvirtino ir epidemiologų atlikti atvejų tyrimai. Todėl tik žinodami, kaip turime elgtis, sugebėsime bendromis jėgomis sėkmingai valdyti ligą“, – teigia R.Lingienė.