Po pokalbio paskelbtame pareiškime prezidentė sakė, kad Lietuva „yra pasirengusi padėti ieškant kūrybingų sprendimų iš susidariusios padėties“.
Pokalbis britų premjerės iniciatyva įvyko praėjus mažiau nei parai po to, kai britų parlamentas dar sykį atmetė T.May „Brexit'o“ strategiją.
Anot Prezidentūros pranešimo, D.Grybauskaitė paragino britų politines jėgas rasti „bendrą sutarimą ir apsispręsti dėl savo šalies santykių su Europos Sąjunga modelio“.
„Aiškumas yra būtinas tiek Europos šalių, tiek pačios Jungtinės Karalystės žmonėms bei verslui“, – teigiama D.Grybauskaitės spaudos tarnybos pranešime.
Britanija iš ES turi išstoti kovo 29 dieną, bet Th.May kol kas nepavyksta įtikinti parlamento pritarti išstojimo sutarčiai. Daugiausia diskusijų kelia situacija dėl galimos sienos tarp Airijos Respublikos ir Šiaurės Airijos.
Lietuvos Vyriausybės atstovams daugiausia nerimo kelia galimas Britanijoje gyvenančių lietuvių diskriminavimas, jei britai iš bendrijos pasitrauks be jokio susitarimo.
Kai kurie diplomatai neviešai svarsto, kad po „Brexit'o“ britai gali išsiųsti teistus lietuvius ar nutraukti pašalpų tiekimą, nerimaujama, kad Rytų ir Vakarų europiečiams gali būti nustatytos skirtingos sąlygos.
Lietuvos pareigūnai teigia, kad Jungtinėje Karalystėje gali gyventi apie 200 tūkst. lietuvių.