„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 09 19

D.Grybauskaitė: kovai su nelegalia migracija būtini ilgalaikiai europiniai sprendimai

Europos Sąjunga (ES), nepaisant prieš dvejus metus pasirašyto susitarimo su Turkija, vis dar yra traukos centras geresnio gyvenimo ieškantiems ekonominiams migrantams, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Nelegalūs migrantai
Nelegalūs migrantai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ketvirtadienį Austrijos mieste Zalcburge su kitų ES šalių lyderiais susitikusios Lietuvos vadovės teigimu reikalingi ilgalaikiai ir veiksmingi sprendimai, kurie padėtų panaikinti nelegalios migracijos priežastis, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

„Būtina nuosekliai dirbti keliomis pagrindinėmis kryptimis: užtikrinti veiksmingą išorės sienų apsaugą, stiprinti bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis, per ES ir kitus tarptautinius fondus skatinti Afrikos šalių vystymąsi, greitinti nelegalių migrantų sugrąžinimo procedūras, numatyti prieglobsčio teikimo galimybes arčiau konfliktų zonų“, – rašoma prezidentės spaudos tarnybos išplatintame pranešime.

Teigiama, kad Lietuva teikia pasiūlymą nustatyti bendrą ES išorės sienų apsaugos standartą, kuris suvienodintų visų šalių narių sienų apsaugos sistemas, įdiegtų modernias stebėjimo ir kontrolės technologijas. Tikimasi, kad tai panaikins šiuo metu egzistuojančias spragas, kai dėl nepakankamos išorės sienų apsaugos kai kuriose valstybėse nelegalūs migrantai lengvai patenka į Šengeno zoną.

Lietuva, pasak Prezidentūros, taip pat palaiko Europos Komisijos siūlymą padidinti ES sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ pareigūnų skaičių ir pati per dvejus metus padidino savo indėlį šioje agentūroje.

Neformaliame viršūnių susitikime Zalcburge taip pat ketinama aptarti, kaip pašalinti paskutines kliūtis ES ir Britanijos susitarimui dėl „skyrybų“ ir suplanuoti būsimus ryšius.

Briuseliui ir Londonui nespėjant susitarti dėl „Brexit“ sąlygų, ES lyderiams šiuo klausimu gali tekti surengti paskutinį sutikimą lapkritį, nors paskutinį tašką anksčiau siekta padėti dar spalį. Šis susitarimas dar turės būti ratifikuotas Jungtinės Karalystės, Europos ir ES valstybių narių parlamentuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs