Anot Prezidentūros, valstybių vadovai aptars saugumo padėtį Rytų Ukrainoje ir Azovo jūroje. Viena pagrindinių susitikimo temų bus parama Ukrainai ir Lietuvos pagalba telkiant tarptautinės bendruomenės atsaką į Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje.
„Teikiame ir teiksime papildomą pagalbą: Lietuva teikia ir karinę paramą, ir dar papildomai vežame karinę paramą. Taip pat siųsime daugiau instruktorių karinių ir kibernetinio saugumo ekspertų, taip pat humanitarinę pagalbą didinsime, taip pat nacionalines sankcijas įvedinėsime savo“, – LRT radijo penktadienio rytą transliuotame interviu sakė D.Grybauskaitė.
Lapkričio 25 dieną Kerčės sąsiauryje rusų pasieniečiai apšaudė, taranavo ir užėmė tris ukrainiečių laivus. Ukrainiečiai sako, kad Rusija pradėjo naują agresijos etapą, o Maskva tvirtina, kad Ukrainos laivai neteisėtai įplaukė į jos teritorinius vandenis.
Kijevas savo ruožtu kaltina Rusiją pradėjus „naują agresijos etapą“.
Taip pat prezidentai kalbėsis apie Lietuvoje dirbančių ukrainiečių darbo teisių apsaugą. Planuojama pasirašyti dvišalį susitarimą dėl įdarbinimo ir bendradarbiavimo darbo migracijos srityje, kuris padėtų efektyviau kovoti su nelegaliu darbu, išnaudojimu ir užtikrinti Lietuvoje dirbančių Ukrainos piliečių socialines garantijas.
Šių metų pirmojo pusmečio Migracijos departamento duomenimis, Lietuvoje liepos 1 dieną gyveno 54,3 tūkst. užsieniečiai, iš jų –15,3 tūkst. – ukrainiečiai. Tai 55,4 proc. daugiau, nei prieš metus.
Migracijos departamentas prognozuoja, jog į Lietuvą atvykstančių dirbti Ukrainos piliečių skaičius ateinančiais metais augs 30-50 procentų.
Susitikime taip pat bus kalbama apie dvišalius santykius, Ukrainos bendradarbiavimą su Europos Sąjunga.
Šiemet minint penktąsias Maidano metines D. Grybauskaitė pagerbs žuvusiųjų atminimą ir prie „Dieviškosios šimtinės“ memorialo padės gėlių.
Lapkričio 25 dieną Kerčės sąsiauryje rusų pasieniečiai apšaudė, taranavo ir užėmė tris ukrainiečių laivus. Maskva tvirtina, kad Ukrainos laivai neteisėtai įplaukė į jos teritorinius vandenis, kurie yra 2014 metais aneksuoto Krymo dalis, ir tyčia išprovokavo konfliktą.
Kijevas savo ruožtu kaltina Rusiją pradėjus „naują agresijos etapą“.