Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 07 05

D.Grybauskaitės patarėja: pataisos nekerta per esminius Darbo kodekso liberalumo principus

Prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlomos Darbo kodekso pataisos nekerta per esminius liberalumo principus, bet suteikia daugiau saugumo pažeidžiamoms darbuotojų grupėms, sako šalies vadovės patarėja.
„Gyvenimas per brangus“ demonstracija Vilniuje
„Gyvenimas per brangus“ demonstracija Vilniuje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pasak Linos Antanavičienės, Seimo priimtą įstatymą prezidentė grąžino ir kelias dešimtis pataisų pasiūlė, siekdama atstatyti balansą tarp darbdavių ir darbuotojų interesų.

„Prezidentės vertinimu, tokio balanso pasiekta nebuvo. Tos minėtos 22 nuostatos nekerta per esminius liberalumo principus, įtvirtintus naujajame Darbo kodekse, jos siekia suteikti daugiau saugumo socialiai jautriausioms grupėms“, – interviu Žinių radijui antradienį sakė L.Antanavičienė.

Patarėjos teigimu, prezidentės pasiūlytos pataisos galėtų būti vertinamos kaip kompromisinis variantas siekiant sumažinti įtampą visuomenėje.

„Tas variantas būtų naudingas ir politinėms partijoms rengiantis rinkimams, na, kam reikalingos įtampos, jei galime nemažinti Kodekso lankstumo, padidindami žmonų saugumą, kurie jaučiasi nesaugūs (....) Būtų protinga ir išmintinga atsižvelgti, bandyti tą Darbo kodeksą subalansuoti ir padaryti tokiu, kad jis tenkintų abiejų pusių interesus“, – interviu Žinių radijui antradienį sakė patarėja.

Anot prezidentės atstovės, Seimui priėmus naująjį Darbo kodeksą, į Prezidentūrą kreipėsi daugiau nei 30 organizacijų, tad yra neatsakinga teigti, kad šalies vadovė priėmė sprendimą paveikta prie Vyriausybės rūmų protestavusių jaunuolių. Tokį vertinimą po prezidentės veto buvo išsakęs premjeras Algirdas Butkevičius.

Patarėjos teigimu, prieš priimant Darbo kodeksą, trūko diskusijos ir aiškinamojo darbo visuomenei.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lina Antanavičienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lina Antanavičienė

„Diskusija turėjo būti pradėta daug anksčiau – turbūt viena iš bėdų ir yra, kad dėl Darbo kodekso – labai svarbaus dokumento, kuris palies kiekvieną Lietuvos dirbantįjį, tos tikrosios diskusijos, išaiškinimo, kas tai yra ir trūko. Visos trys pusės, kurios dalyvavo derybose – darbuotojų, darbdavių atstovai, Vyriausybė turėjo turėjo daryti daugiau, kad žmonės iš tikrųjų suprastų, o ne būtų kalbama kodiniais žodžiais ir galvojama, kad jei nesupranta – tai tiek to“, – kalbėjo L.Antanavičienė.

D.Grybauskaitė pirmadienį vetavo Seime priimtą darbo santykius liberalizuojantį Darbo kodeksą, sakydama, kad jis nepakankamai užtikrina darbuotojų teises ir „įteisina darbdavių dominavimą“. Šalies vadovė pasiūlė Seimui atsisakyti vadinamųjų nulio valandų darbo sutarčių, griežčiau riboti terminuotas sutartis nuolatinio pobūdžio darbui ir numatyti didesnes išeitines kompensacijas.

Aptarti prezidentės veto penktadienį rengiamas valdančiosios koalicijos susitikimas, o kitą savaitę numatoma šaukti neeilinę sesiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas