2017 01 31

D.Trumpui – netiesioginė V.Andriukaičio kritika, Lietuvos aukščiausi pareigūnai tyli

Lietuvos deleguotas eurokomisaras Vytenis Andriukaitis netiesiogiai sukritikavo Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo apribojimus imigrantams. Lietuvos vyriausybės pareigūnai iki šiol nuo pasirinko tylėjimo taktiką ir nuo komentarų susilaikė.
Eurokomisaras Vytenis Andriukaitis
Eurokomisaras Vytenis Andriukaitis / „Scanpix“/AP nuotr.

Neminėdamas D.Trumpo vardo, socialdemokratas V.Andriukaitis antradienį socialiniame tinkle paskelbė pareiškimą, kad jo įsitikinimams prieštarauja „negailestingi draudimai imigrantams“, ir perspėjo, kad sienos atneša tik nuosmukį ir saviizoliaciją.

„Negailestingi draudimai imigrantams prieštarauja mano įsitikinimams ir vertybėms. Palikti karo pabėgėlius likimo valiai ir mirčiai yra mažų mažiausia nekrikščioniška“, – „Facebook“ parašė už sveikatą atsakingas eurokomisaras.

Lietuvos vadovų pasirinkta tylėjimo taktika gali būti laikoma bandymu balansuoti tarp Vakarų šalių pozicijų.

„Nėra reikalo praregėti, kad visų pirma yra „people first“ (pirmiausia žmonės – BNS). Apmaudu, kad Didžioji kinų siena, Berlyno siena vėl yra apyvartoje... O juk šios sienos, išskyrus saviizoliaciją ir nuosmukį, neatnešė įsivaizduoto gėrio“, – teigė V.Andriukaitis.

Šios jo pastabos yra aiškios užuominos į JAV prezidento D.Trumpo įsaką laikinai neįsileisti pabėgėlių ir imigrantų iš septynių daugiausia musulmoniškų valstybių, užsienio politikos šūkį „Pirmiausia Amerika“ (America First) ir planus pastatyti sieną su Meksika.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius D.Trumpo įvestų apribojimų nusprendė nekomentuoti, BNS perdavė jų patarėjai.

Europos politikai į D.Trumpo draudimą reagavo skirtingai. Vokietijos kanclerė ir Prancūzijos užsienio reikalų ministras jį pavadino nepriimtinu, Lenkijos ir Čekijos užsienio reikalų ministrai pareiškė, kad D.Trumpas turi tokią teisę.

Lietuvos vadovų pasirinkta tylėjimo taktika gali būti laikoma bandymu balansuoti tarp Vakarų šalių pozicijų.

Europos Sąjungoje pabėgėlių priėmimo klausimu Lietuvos vyriausybė yra užėmusi tarpinę poziciją – ji sutiko priimti pabėgėlius pagal Briuselio pasiūlytas kvotas, bet nepritaria nuolatiniam kvotų mechanizmui. Privalomą mechanizmą siūlo nustatyti Vokietija, tuo metu Višegrado šalys išvis atsisako priimti pabėgėlius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis