Penktadienio „Atviro pokalbio“ laidoje elgesio normų tyrinėtojas Giedrius Drukteinis teigė, kad dabartinė karta, jo nuomone, su niekuo nesiskaito. Jis pateikė pavyzdį, kuomet universitete dėstant paskaitą, studentė tiesiog paliko auditoriją, nieko nepranešusi lektoriui. Pašnekovas piktinosi, kad jaunuoliai nebesugeba net atsiprašyti už savo elgesį, kurį jis prilygino maisto nevertinimui.
„Aš išaugau tokioje aplinkoje, kur nukritusią duonos riekę reikėdavo pakelti, pabučiuoti ir dar atsiprašyti. O dabar maistas yra mėtomas, visiems yra linksma, ir tai tampa tarsi priimtina norma“, – piktinosi G.Drukteinis.
Priešingos nuomonės laikėsi viešųjų ryšių specialistas, lektorius Mindaugas Lapinskas. Pašnekovas svarstė, kad jei jau studentas išeina iš paskaitos, tai daugiau pasako apie dėstytojo lygį, o ne apie studentą. Jo nuomone, jei dėstytojas kalba įdomiai, niekas niekada neišeina. Be to, esą reikia suprasti, kad elgesio normos kinta ir dabar jaunimas yra gerokai laisvesnis.
„Skųstis jaunimu? Visais laikais taip būdavo, dabar jis yra laisvesnis, nepakantesnis prastai kokybei. Jeigu prieš penkiolika ar dvidešimt metų galėdavo ateiti bet koks senas kelmas ir skaityti iš konspektų dar trisdešimt metų užrašus, nė musė nesukrutėdavo, niekas nė nepypteldavo. Visi tik sėdėdavo ir užsirašinėdavo.
Ar tai reiškia, kad žmonės paklusnesni buvo? Kad geresni buvo? Ne. Tiesiog buvo tokia kultūra, kada tu matydavai absoliutų šlamštą ir tu nedrįsdavai pasakyti, kad tai yra šlamštas“, – laidoje „Atviras pokalbis“ tikino M.Lapinskas.