„Konservatorių Vyriausybė ėmėsi ryžtingai vadovauti valstybės įmonėms ir pareikalavo grąžos į biudžetą. Dabar susidaro įspūdis, kad valstybės įmonės ėmė vadovauti Vyriausybei, – sako buvęs ūkio ministras – Suprantu, kad valstybės įmonėms reikia lėšų investicijoms, tačiau ne tiek, kiek dabartinė valdančioji dauguma atleido vadžias.“
Iš valstybės valdomų įmonių dividendų 2012 m. į biudžetą buvo gauta 522 mln. litų. Šiemet iš valstybės įmonių buvo planuojama gauti daugiau nei dvigubai mažiau - 212 mln. litų, tačiau per 9 mėnesius į valstybės biudžetą įplaukė viso labo tik 99,2 mln. litų, nors ekonominė situacija kur kas geresnė.
„Toliau – dar gražiau. Nors šį rudenį Vyriausybė buvo pateikusi ambicingesnį projektą, tikėdamasi 2014 m. iš valstybės įmonių gauti 187 mln. litų dividendų, tačiau metų pabaigoje pateikęs patobulintą biudžeto projektą finansų ministras Rimantas Šadžius kitiems metams dar 57 mln. litų – iki 130 mln. litų – sumažino šiuos planus, – sakė D.Kreivys. – Ankstesnė Vyriausybė įrodė, kad valstybės įmonių grąža į valstybės biudžetą gali būti kur kas didesnė, todėl visai nesuprantamas valdančiųjų sprendimas, ypač žinant, kad socialinio teisingumo tikisi pensininkai, kuriems ekonominiu sunkmečiu buvo sumažintos pensijos“.
„Ekonomikai atsigaunant, pats metas būtų pagalvoti apie kur kas atsakingesnę socialinę politiką, nei valdžiai didintis algas tik sau. Tad socialdemokratų vadovaujama Vyriausybė turėtų surasti protingą balansą tarp valstybės įmonių finansinės padėties ir skurdžiai gyvenančių visuomenės grupių, pavyzdžiui, pensininkų“, – pažymėjo Seimo narys.
Iš valstybės valdomų įmonių 2011 m. į biudžetą buvo planuojama gauti 42,8 mln. litų dividendų, tačiau Vyriausybė išreikalavo 85,3 mln. litų. Dividendus priverstų mokėti valstybės įmonių vadovai piktinosi, kad nebeturi lėšų investicijoms ir yra priversti net skolintis iš bankų, kad galėtų sumokėti dividendus.