Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 06 02

Dalia Grybauskaitė skėlė Juozui Bernatoniui: „Imuniteto nuo korupcijos negali būti“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nepraleido pro ausis teisingumo ministro socialdemokrato Juozo Bernatonio pasvarstymo esą kratos Seimo narių namuose, automobiliuose ir kabinetuose parlamente gali būti neteisėtos. Pasak prezidentės, imuniteto nuo korupcijos niekam būti negali.
Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Teisingumo ministro pamąstymai apie Seimo nario imuniteto ir korupcijos santykį – stulbinantys. Imuniteto nuo korupcijos niekam būti negali“, – prezidentės Dalios Grybauskaitės komentarą 15min perdavė jos Spaudos tarnyba.

Taip šalies vadovė reagavo į J.Bernatonio pasisakymą, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai, atlikdami kratas buvusio Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio namuose ir automobilyje, darbo vietoje Seime bei Darbo partijos vicepirmininko Vytauto Gapšio namuose ir kabinete Seime, pažeidė parlamentarų teisinę neliečiamybę.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Juozas Bernatonis, LR teisingumo ministras
Luko Balandžio / 15min nuotr./Juozas Bernatonis, LR teisingumo ministras

„Aš, kaip teisininkas, suprasčiau, kad krata asmeninėse Seimo nario patalpose ir jo darbo patalpoje yra laisvės suvaržymas. Kiti teisininkai galvoja kitaip. Teoriškai mes galime labai ilgai ginčytis tuo klausimu. Vienintelis sprendimas yra priimti atitinkamas Seimo Statuto pataisas ir kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad būtų išaiškinta, ką reiškia „ir kitaip suvaržyti laisvę“, – per Vyriausybės valandą Seime pasisakė J.Bernatonis.

Šiuo metu Seimo Statutas numato, kad Seimo narys yra neliečiamas ir be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė, išskyrus atvejus, kai jis užtinkamas bedarantis nusikaltimą.

Anot jo, šiuo metu teisėsaugos institucijos gali įvairiai traktuoti šią konstitucinę nuostatą apie Seimo nario imunitetą.

STT kratas E.Masiulio ir V.Gapšio namuose, darbo vietose ir E.Masiulio automobilyje atliko įtardama, kad du Seimo nariai galėjo būti paėmę kyšius iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio. Per kratas abu Seimo nariai turėjo teisinę neliečiamybę.

E.Masiulis vos sulaukęs teisėsaugos vizito atsisakė Seimo nario mandato ir šiuo metu teisinės neliečiamybės nebeturi. Todėl E.Masiuliui teisėsauga jau pateikė įtarimus dėl prekybos poveikio, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo. Per kratas pas jį buvo surasti pažymėti 106 tūkst. eurų ir 144 tūkst. eurų nežymėtais banknotais.

V.Gapšys kol kas apklaustas kaip specialusis liudytojas. Pats politikas negalvoja, kad iškart turėtų atsisakyti Seimo nario mandato, todėl, jei prokurorai norės pareikšti jam įtarimus jiems teks prašyti Seimo panaikinti šio parlamentaro teisinį imunitetą.

Prokuratūros teigimu, šią savaitę į Seimą dėl V.Gapšio neliečiamybės naikinimo kreipiamasi dar nebus.

Savo ruožtu prokurorai nesutinka su J.Bernatonio nuomone.

„Mes nesutinkame ir vadovaujamės tuo, kad teisės aktuose yra reglamentuota būtent asmens neliečiamybė, o ne turto ar kažko kito, kas yra aplink Seimo narį“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai