„Ne nuo to buvo pradėta. Vyriausybė turėjo ne mokslininkų darbą duoti viešai diskusijai, o pati apsispręsti, pateikti reformos modelį ir tik tada tuo reformos modelio pagrindu reikėtų pradėti diskusiją“, – interviu LRT radijui sakė D.Grybauskaitė.
Anot jos, šiuo metu mokslininkų pateiktas socialinio modelio projektas nėra vientisas, diskutuojama apie skirtingas jo dalis, o ne visą modelį.
„Nevadinčiau tai modeliu dar ir nevadinčiau tai ministerijos modeliu. Tai yra 2013 metų Socialinės ministerijos (Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos – BNS) užsakytas mokslininkams tam tikras darbas.
Mokslininkai padarė jį. Kaip visada mokslininkams ir pridera, nes mokslininkai pasiūlė keletą variantų, kurie dabar, deja atskirais gabalėliais išmetami į išorę ir išdiskutuojami.
Tai nėra gerai, nes tai nėra vientisas modelis, kurį paruošė ir aprobavo vyriausybė arba politikai. Mokslininkai išsakė tik savo nuomonę pasiremdami įvairių šalių patirtimi“, – kalbėjo prezidentė.
Vyriausybė modelio projektą jau gegužę nori teikti svarstyti Seimui, o pakeitimai darbo santykių ir socialinio draudimo srityje įsigaliotų nuo 2016 metų pradžios.
Socialinio modelio projektą ypač kritikuoja profesinių sąjungų atstovai, kurių nuomone, iš darbuotojų ketinama atimti daugybę garantijų, todėl reforma gali lemti neramumus visuomenėje. Šią savaitę modelis pirmą kartą buvo pristatytas Trišalei tarybai, kuri prie jo grįš balandį, kai bus bandoma suderinti pozicijas.