2020 05 21

COVID-19 židiniu tapusioje Marijampolės ligoninėje didesnių algų ir priedų sulaukė ne visi darbuotojai

Kai kurie Marijampolės ligoninės medikai ir darbuotojai pasigedo valdžios žadėtų didesnių algų, priedų ar paskatų už darbą pavojingomis sąlygomis per karantiną. Ligoninės Ryšių su visuomene skyrius teigia, kad algos augo 81 proc. darbuotojų, o dėl priedų kreiptasi į Kauno teritorinę ligonių kasą. Šį klausimą taip pat planuojama aptarti su profesinių sąjungų atstovais.
Marijampolės ligoninė
Marijampolės ligoninė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Apie tai, kad Marijampolės ligoninės medikai ir darbuotojai nesupranta, pagal kokius kriterijus vieniems jų buvo padidintas darbo užmokestis, kitiems – ne, kodėl vieni gavo priedus už darbą COVID-19 židinyje, kiti – ne, feisbuke trečiadienį užsiminė Marijampolės savivaldybės tarybos mišrios grupės narys Tadas Račius.

Priedų prie darbo užmokesčio balandį, anot jo, negavo pavojingomis sąlygomis dirbusios valytojos, darbuotojos, kurios pacientams pristatinėjo maistą, dalis medikų. Kai kam esą neaugo ir pats darbo užmokestis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Registratūra
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Registratūra

„Visų pirma, ligoninės valytojoms ir darbuotojoms, pristatančioms maistą į skyrius, visiškai nebuvo padidintas darbo užmokestis, kaip ir nebuvo sumokėtas priedas už darbą, nors būtent valytojos buvo tos, kurios turėjo bene didžiausią riziką užsikrėsti COVID-19 virusu.

Antra, tiems darbuotojams, kurie dirbo „karštosiose“ zonose, nebuvo sumokėtas nei žadėtas 100% priedas, nei žadėtas „paskatinimas“, kurį turėjo gauti pirmieji sutikę dirbti minėtose zonose.

Trečia, nors, kaip minėta, kituose skyriuose dirbusiems darbuotojams priedai ir „paskatinimai“ nebuvo sumokėti, tačiau Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje dirbusiems darbuotojams priedai už darbą balandžio mėnesį buvo išmokėti“, – rašė jis ir padarė išvadą, kad ligoninės administracija darbuotojus apgavo.

„Visi ligoninės darbuotojai, su kuriais bendravau, pabrėžė, kad nesupranta pagal kokią sistemą jiems buvo apskaičiuotas darbo užmokestis už balandžio mėnesį, t.y., kodėl vieniems buvo pakeltas darbo užmokestis, kitiems – ne; kodėl nevienodai kilo darbo užmokesčiai; kodėl vieniems buvo išmokėti žadėti priedai ir „paskatinimai“, kitiems – ne“, – toliau dėstė politikas.

Įraše jis paminėjo ir kitą bėdą – esą valytojos, kurios turėtų dirbti tam tikrame viename skyriuje, neoficialiai siunčiamos dirbti ir į kitus skyrius, nors tai nėra saugu.

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda plačiau pakomentuoti situacijos negalėjo – teigė pats kreipęsis paaiškinimų į ligoninę. Tą patį padarė ir 15min.

Ligoninės Ryšių su visuomene skyrius nurodė, kad po derybų su jungtinių profesinių sąjungų atstovais darbo užmokestį nuspręsta didinti sveikatos priežiūros specialistams, teikiantiems sveikatos priežiūros paslaugas.

Atlyginimas kilo 81 proc. ligoninės darbuotojų.

„Pagrindinis darbo užmokestis vidutiniškai padidintas: gydytojams — 15,5 proc., slaugytojams, ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams, teikiantiems sveikatos priežiūros paslaugas – 14,5 proc. slaugytojų padėjėjams – 10,9 proc. Atlyginimas kilo 81 proc. ligoninės darbuotojų“, – rašoma atsakyme.

Darbo užmokestis, anot ligoninės, bus didinamas ir sveikatos priežiūros specialistams, teikusiems kontaktines (ne nuotoliniu būdu) asmens sveikatos priežiūros paslaugas COVID-19 sergantiems pacientams ir organizavo šių paslaugų teikimą.

Dėl to esą kreiptasi į Kauno teritorinę ligonių kasą.

„Kauno teritorinei ligonių kasai yra pateiktas prašymas, už kovo mėnesį teiktas paslaugas, sergantiems COVID-19 pacientams, skirti lėšas darbo užmokesčio didinimui Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus ir Anesteziologijos ir intensyvios terapijos skyriaus izoliacinėje palatoje dirbusiems darbuotojams.

Už teiktas paslaugas balandžio mėnesį, prašymai, skirti lėšas darbo užmokesčio didinimui, bus derinami su jungtinių profesinių sąjungų atstovais ir teikiami Kauno teritorinei ligonių kasai. Paraišką reikia pateikti iki gegužės 30 d.“, – dėstoma atsakyme.

Darbuotojai, kovai su COVID-19, pasak ligoninės Ryšių su visuomene skyriaus, labiausiai buvo pasitelkti balandį. Dėl priedų dirbusiems šiuo metu žadama tartis.

„Šią savaitę su profesinių sąjungų atstovais bus svarstomas darbo užmokesčio didinimo derinimo klausimas už pavojingas darbo sąlygas balandžio mėnesį.

Kartu bus derinamas ir vienkartinių piniginių išmokų, sveikatos priežiūros specialistams, kurie buvo pasitelkti ir pirmieji atsiliepė į kvietimą darbui COVID-19 paveiktame skyriuje“, – nurodoma atsakyme.

Jame taip pat neigiama, kad valytojos būtų kilnojamos po skyrius: „Infekcijų kontrolės skyriaus pagalbiniai darbuotojai (valytojai) dirba darbo grafike nurodytuose skyriuose. Skyriaus vyresnioji administratorė patikino, kad darbuotojai nėra kilnojami į kitus skyrius. Tačiau, esant nenumatytiems atvejams ir ribotiems žmogiškiesiems resursams bei siekiant užtikrinti nepertraukiamą darbą, skyriaus vyresnioji administratorė gali priimti sprendimus dėl darbo organizavimo.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marijampolės ligoninė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marijampolės ligoninė

Žinią, kad nuo balandžio didės medikų darbo užmokestis, anksčiau paskleidė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Teigta, jog šiuo tikslu darbo užmokesčio fondas didės apie 18 proc., tam šįmet prireiks apie 130 mln. eurų.

Padidinti priedus tiems, kas organizuoja ir teikia sveikatos priežiūros paslaugas karantino metu, nusprendė Seimas.

Panašu, nesklandumų išmokant didesnes algas sveikatos priežiūros specialistams gali būti ir kitose įstaigose. Apie tai 15min rašė ir anksčiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis