Laikinosios grupės pirmininku tapo konservatorius Andrius Navickas, grupės pavaduotoju – liberalas Arūnas Gelūnas.
Kiti grupės nariai – konservatoriai Vytautas Kernagis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Monika Navickienė ir liberalė Aušrinė Armonaitė.
Anksčiau minėti parlamentarai planavo kurti ne laikinąją, o tarpparlamentinę grupę, kurią steigiant reikalingas Seimo pirmininko pritarimas. Pastarasis Žinių radijui tikino, kad tarpparlamentinė grupė ryšiams su Tibetu prieštarautų Lietuvos užsienio politikai, nes Vilnius Himalajų kalnuose esančią teritoriją laiko Kinijos dalimi.
„Formalioji pusė mus įpareigoja kalbėti apie vientisą Kiniją ir mes negalime viename kambaryje kalbėti apie vientisą Kiniją, kitame kambaryje – apie Tibeto rėmimą“, – teigė Viktoras Pranckietis.
Iniciatyvos steigti ryšių su Tibetu grupę opozicijos politikai ėmėsi rugsėjo pabaigoje susitikę su Indijoje gyvenančiu Tibeto dvasiniu lyderiu Dalai Lama. Anksčiau Lietuvos Seime ryšių su Tibetu grupės buvo registruotos, jos veikė kaip laikinosios grupės.
Autonomijos nuo Kinijos Tibetas neteko 1951 metais, kai Pekinas įvedė kariuomenę į šią nepriklausomybę paskelbusią teritoriją.
Lietuva buvo patekusi į Kinijos nemalonę, kai su Dalai Lama Vilniuje 2013 metais susitiko prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kurį laiką derybos įvairiais klausimais su Kinija buvo sustojusios, kol 2015 metų vasarį Pekinas išplatino pareiškimą, kad vėl yra pasirengęs plėtoti gerus santykius.
Kinijos ambasada kol kas nepakomentavo Lietuvos parlamentarų ketinimų įsteigti grupę ryšiams su Tibetu šiame Seime.