Daugiabučių namų savininkų bendrijai vadovaujantis Vytautas Lomsargis tvirtina net neketinantis mokėti nuo pernai metų rugsėjo 1 dienos įvesto naujojo „Vilniaus vandenų“ mokesčio, pavadinto pardavimo kaina. Ir tokių kaip jis vilniečių gali atsirasti ne vienas. Šis mokestis siekia 2,37 Lt/mėn., jeigu vandens skaitiklis priklauso vartotojui, arba 3,92 Lt/mėn., jei skaitiklis priklauso UAB „Vilniaus vandenys“.
Įžvelgia vartotojų teisių pažeidimą
„Šitas taip vadinamas abonentinis mokestis pažeidžia vartotojų teises. Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatyme aiškiai parašyta, kad apskaitos prietaisų įsigijimo, įrengimo ir eksploatavimo sąnaudos įtraukiamos į vandens kainą. Vadinasi, į geriamojo vandens kainą įeina ir skaitiklio priežiūra“, – įsitikinęs V.Lomsargis.
V.Lomsargis tvirtina, kad vartotojų sutartyse nėra numatytas abonentinis mokestis, vadinasi, „Vilniaus vandenys“ savavališkai pakeitė sutartis. Tai esą dar vienas pažeidimas, todėl vyras nusiteikęs nemokėti šito mokesčio.
„Lauksiu, kol „Vilniaus vandenys“ paduos mane į teismą ir kol aukščiausios instancijos teismas nuspręs, kad aš turiu tą mokestį sumokėti. Man nesunku tuos kelis litus sumokėti, bet kol turėčiau už tą patį mokėti du kartus?“ – sakė V.Lomsargis.
Sukaupę pinigų keičia skaitiklius
Tuo tarpu „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Valentinas Miltienis 15min.lt tvirtino, kad ne jų bendrovė sugalvojo įvesti naująjį mokestį. „Pardavimo kaina yra patvirtinta Valstybinės energetikos ir kainų kontrolės komisijos, šitas mokestis naudojamas tik vienam tikslui – skaitiklių
įgijimui ir jų keitimui. Mes nė lito negalime panaudoti kitoms įmonės reikmėms ir pan.“, – aiškino V.Miltienis.
„Vilniaus vandenų“ vadovo manymu, vartotojas gali būti nepatenkintas, bet nemokėdamas šito mokesčio jis yra neteisus. „Mokestis už kubinį metrą vandens, kuris dabar siekia 4,37 Lt, yra grynai už vandenį ir mūsų paslaugas – elektrą, transportą, avarinių tarnybų darbą, amortizacinius atskaitymus, investicijas ir t.t. Vilnius buvo paskutinis miestas Lietuvoje, kuris abonentinio mokesčio dar neturėjo“, – teigė V.Miltienis.
Direktorius teigė manąs, kad galbūt trūksta komunikacijos ir todėl dalis žmonių kol kas nesupranta šio mokesčio reikšmės, tačiau visi surinkti pinigai keliaus tik šalto vandens skaitiklių keitimui. „Vilniaus vandenys“ yra susidarę grafiką, pagal kurį numatyta kas mėnesį pakeisti po tūkstantį skaitiklių.
„Kol nebuvo abonentinio mokesčio, mes net negalėjome sukaupti lėšų skaitiklių keitimui, todėl jie ir nebuvo keičiami. Dabar turime žmonių brigadas, kurios tai daro. Buvo planas pakeisti visus skaitiklius per ketverius metus. Stengsimės, bet matydami savo pajėgumus galvojame, kad galime ir nespėti“, – sakė V.Miltienis.
„Vilniaus vandenų“ vadovo teigimu, pakeisti visus šalto vandens skaitiklius yra didžiulis darbas, kadangi net ir gerai suplanavus darbai neretai stoja, nes nerandama gyventojų namuose. Iš viso bendrovė turi Vilniuje 255 tūkst. vartotojų.