Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 07 31

Dalyje ministerijų – nauji etatai korupcijos prevencijai

Dalis Lietuvos ministerijų steigia naujus etatus specialistams, atsakingiems už korupcijos prevenciją.
Grynieji eurai
Asociatyvi nuotr. / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Tai jos daro šiemet įsigaliojus tokią galimybę numatančioms Korupcijos prevencijos įstatymo pataisoms.

Tarp ministerijų, įsteigusių ar dar steigsiančių naujus skyrius, grupes, pareigybes – Krašto apsaugos (KAM), Ekonomikos ir inovacijų (EIM), Kultūros (KM) ministerijos.

KAM šią savaitę pranešė, kad nuo rugpjūčio 16 dienos veiklą ministerijoje pradeda korupcijos prevencijos ir tyrimų grupė.

„Labai svarbu efektyviai stiprinti korupcijai atsparią aplinką krašto apsaugos sistemoje, kurią sudaro įvairios specifinės institucijos, tarnauja daugiau kaip 11 tūkst. profesinės karo tarnybos karių ir dirba daugiau kaip 3 tūkst. civilių darbuotojų. Siekiant įgyvendinti nustatytus skaidrumo uždavinius, verta skirti proporcingus resursus“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Ekonomikos ministerija BNS nurodė, kad joje bus įkurtas Korupcijos prevencijos skyrius.

Kultūros ministerijos teigimu, įsigaliojus pataisoms įkurta vyriausiojo specialisto, atsakingo už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą, pareigybė.

Kitos ministerijos BNS informavo, jog papildomų struktūrų nekūrė.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos, ministerijoje nuo 1999 metų veikia generalinė inspekcija, ji nuo 2009 metų atsakinga už korupcijos prevenciją.

Įsigaliojus pataisoms, ministerijoje 2022 metų sausio mėnesį buvo pakeisti inspekcijos nuostatai, pareigybių aprašymai, kovo mėnesį patvirtintos ministerijos antikorupcinio elgesio ir tarnybinės etikos taisyklės.

Finansų ministerijos teigimu, įgyvendinant įstatymo redakciją, praplėstos už korupcijos prevenciją atsakingo asmens funkcijos.

Aplinkos ministerijos atstovė Loreta Pilkienė nurodė, kad papildomų veiksmų, susijusių su įsigaliojusiomis pataisomis, nesiimta.

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) atstovas Mindaugas Bajarūnas BNS teigė, jog dar iki naujos redakcijos, VRM pavaldžiose įstaigose buvo įsteigti už korupcijos prevenciją ir kontrolę atsakingi administracijos padaliniai, paskirti darbuotojai, todėl papildomų veiksmų nesiėmė.

Energetikos ministerija BNS informavo, jog dar prieš įsigaliojant įstatymui paskyrė asmenį, atsakingą už korupcijos prevenciją.

Teisingumo ministerijos atstovė Dalia Milkevičienė taip pat nurodė, jog Korupcijos prevencijos skyrius buvo įkurtas iki įsigaliojimo.

„Lietuva nuosekliai siekia antikorupcinio proveržio, kurdama korupcijai atsparią aplinką. Tam jėgas telkia viešojo sektoriaus, verslo ir visuomeninės organizacijos. Tai atsispindės ir nacionalinėje darbotvarkėje korupcijos prevencijos klausimais. Dėmesys prevencijai yra pagrindinis kovos su korupcija ramstis, galintis sustiprinti teisinės valstybės pamatą ir užtikrinti ilgalaikį pokytį“, – BNS atsiųstame komentare sakė teisingumo viceministras Elanas Jablonskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?