„Kandidatų buvo įvairių: ir miškininkų, ir meteorologų. Yra ir studentų, ir vyresnio amžiaus žmonių. Dažnai teko aiškinti, kad šis darbas – sudėtingas. Gal tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai – puiki proga vasarą praleisti pajūryje. Tai sunkus, ištvermės reikalaujantis darbas“, – aiškino Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser.
Kopų sergėtojai turi stebėti, kad niekas nelaipiotų kopomis, paaiškinti lankytojams, kodėl tai nedera, papasakoti, kokie procesai vyksta, kokios Neringos vertybės.
Sergėtojai pasikeisdami dvi dienas dirbs, dvi dienas ilsėsis.
„Kopų sargus vasarai įdarbiname jau trečius metus. Tai bendras projektas su Neringos savivaldybe. Ši ir apmoka už jų darbą“, – aiškino parko vadovė.
Atlyginimas už darbą gražiausiame Lietuvos kampelyje – kiek didesnis nei minimali alga Lietuvoje. Darbuotojai apgyvendinami, kaip teigė A.Feser, „skautiškomis sąlygomis“.
„Tai iš tiesų sudėtingas darbas, pernai buvo tokių darbuotojų, kurie jau rugpjūčio pradžioje norėjo išeiti. Teko perkalbėti“, – atsiduso pašnekovė.
Praėjusią vasarą sargams teko sulaikyti prancūzų grupę, bandžiusią kopti į kopas. Apie juos parko direkcijai pranešė laivu plaukioję žmonės. „Ne visi supranta, kad kopos slenka, jas reikia saugoti. Todėl ir atsirado tokie darbuotojai“, – tvirtino A.Feser.
Kopų sergėtojai darbą tęs iki rugsėjo 1-osios.