„Didelės pagarbos vertas šios nuotraukoje užfiksuotos stebėtojos darbas. Ji atsakinga už tai, kad darbuotojai į palatas eitų tinkamai apsirengę, o po to grįžtų į švarią zoną taip, kaip reikalauja infekcijos kontrolės taisyklės. Čia vyksta tikras ritualas, kurio metu negali būti jokių, nė menkiausių, klaidų. Po kiekvieno veiksmo dezinfekuojamos rankos, o drabužiai ir priemonės nusiimamos griežtai pagal tam tikrą tvarką“, – rašė S.Tvirbutas.
Anot jo, šiame karštame Kauno klinikinės ligoninės skyriuje (infekcinių ligų) dar nesusirgo nė vienas gydytojas ar slaugytoja, nors visame pasaulyje medikai yra vienas pagrindinių šios ligos taikinių.
Kauno klinikinės ligoninės infekcinių ligų skyrius turi dvi zonas: raudoną, kur izoliuotose palatose guli ligoniai, ir žalią. Pastarojoje vyksta įprastas darbas, dėvimos vienkartinės kaukės, ne respiratoriai.
„Taigi stebėtoja reikalinga dar ir dėl to, kad į švarią zoną nepatektų jokia infekcija iš raudonos zonos. Nors apmokomi visi darbuotojai, dirbantys šioje zonoje, bet siekiant dvigubos apsaugos dar skiriamas prižiūrėtojas, kad būtų minimali žmogiškos klaidos tikimybė“, – paaiškino S.Tvirtbutas.
Visą parą nuolat budi po dvi stebėtojas. Jos – slaugytojos, kurios turi daugiausia patirties dirbant su infekcinių ligų pacientais.
Pasak S.Tvirbuto, Kauno klinikinės ligoninės Infekcijų kontrolės tarnyba nusprendė šią funkciją įdiegti, kai Europoje prasidėjo pirmieji susirgimai. Stebėtojos darbą pradėjo sausio pabaigoje, kai į ligoninę imti vežti įtariami koronaviruso susirgimu žmonės.
Šiuo metu Kauno klinikinėje ligoninėje gydomi 25 koronavirusu užsikrėtę ligoniai. Per savaitę iš gydymo įstaigos į namus išleidžiami vidutiniškai du pacientai, kurie neturi sunkių ligos simptomų. Jie gydosi namuose ar savivaldybės suteiktuose būstuose.
Iki balandžio 20-osios Kauno klinikinėje ligoninėje mirė keturi COVID-19 infekuoti asmenys. Visi jie, anot S.Tvirbuto, priklausė rizikos amžiaus grupei su gretutinėmis ligomis.
Papildyta balandžio 21 d. Komentatoriai S.Tvirbutui priminė, kad susirgusių koronavirusu darbuotojų ligoninėje vis dėlto būta. Tą jis ir pats pripažino.
„Sulaukiau komentarų su pastabomis, kad nesu visiškai tikslus dėl medikų sergamumo. Išties suklydau – kovą šiame korpuse diagnozuotas teigiamas COVID-19 dviem darbuotojoms, taip pat dar du atvejus turėjome kituose skyriuose. Bet tai nė kiek nekeičia mano įsitikinimo, kad saugumui čia skiriamas ypač didelis dėmesys ir visi darbuotojai yra verti didžiulės pagarbos.
Ypač dabar, kai turime dar daugiau rizikos grupės ligonių ir darbo krūvis yra padidėjęs. Ši ligoninė nevirto židiniu ir situacija visais atvejais būdavo suvaldoma, tai yra akivaizdūs faktai. Nors kaip minėjau, tokie pavojai tyko visada ir visame pasaulyje. Sveikatos visiems!“, – balandžio 21 dieną komentarą papildė S.Tvirbutas.
15min primena, kad neseniai Kauno klinikinė ligoninė pakliuvo į panaudotų apsaugos priemonių maišeliuose skandalą, dėl kurio nuo pareigų kuriam laikui buvo nušalintas šios gydymo įstaigos vadovas Albinas Naudžiūnas.
Nušalinimo pareikalavo premjeras Saulius Skvernelis, pasipiktinęs paviešintomis nuotraukomis, kuriuose – į maišelius supakuoti vienkartiniai, panaudoti medikų apsauginiai drabužiai. Dėl A.Naudžiūno veiksmų buvo pradėtas vidinis tyrimas, po kurio paaiškėjo, kad taikyti drausminę atsakomybę Kauno klinikinės ligoninės vadovui nėra pagrindo ir kad jis jokių pažeidimų nepadarė. Po tokios išvados A.Naudžiūnas buvo grąžintas į savo pareigas.