Po mišių prezidentas G.Nausėda, žiniasklaidai kalbėdamas apie patarėjų pasitraukimo priežastis, sakė, kad tai yra normalus procesas. Apie tai, anot prezidento, su patarėjais kalbėta anksčiau, tačiau norėta apie jų pasitraukimą pranešti vienu metu.
„Politika toks dalykas, kuris labai sunkiai pakenčia kitų dalykų konkurenciją. Du iš tų trijų patarėjų turi mažus vaikus, šeimas, kurios taip pat reikalauja dėmesio, ir kartais to patarėjo darbas yra toks alinantis, kad tiesiog kitiems dalykams nebelieka laiko. Apie tai kalbėjomės, diskutavome ir labai gerai suprantu tuos motyvus.
Kita vertus, tai yra ir galimybė atsinaujinti, perkrauti veiklą, pakeisti vienus žmones kitais, kurie atsineštų naują motyvaciją, energiją. Visose trijose pozicijose turime pamainą, kuri netrukus pradės darbus“, – prie Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčios kalbėjo prezidentas.
Praėjusį ketvirtadienį Prezidentūra paskelbė, kad savo pareigas palieka vyriausioji patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Sonata Šulcė, G.Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, buvęs kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas ir Komunikacijos grupės vadovas Aistis Zabarauskas.
„Galbūt, iš tikrųjų, būnant kariuomenės vadu reikalingas tam tikras atšalimo laikotarpis. Galbūt labai primygtinai kviečiau prisijungti prie komandos ir tai buvo labai staigus pokytis, kuris įvyko jo gyvenime ir jis nebuvo tam pokyčiui pasiruošęs. Sutikite, kad dalinti įsakymus ir nebūti 100 proc. atsakingu už sprendimų priėmimą yra skirtingi dalykai. Galbūt reikėjo laiko prie to priprasti“, – mano G.Nausėda.
Vietoj J.V.Žuko dirbs dabartinis prezidento patarėjas Darius Kuliešius, o kas užims A.Zabarausko vietą, Prezidentūra žada paskelbti liepą.
„Tvirtindamas Darių Kuliešių šios grupės vadovo pareigose signalizuoju visuomenei, kad kova su korupcija ir skaidrus viešųjų išteklių naudojimas bus vienas iš svarbiausių mano prioritetų“, – sekmadienį žurnalistams tvirtino G.Nausėda.
Apie pliažą Lukiškių aikštėje: galėtume rasti kitą vietą
Kalbėdamas apie Lukiškių aikštėje įkurdintą paplūdinį, G.Nausėda sakė, kad tai yra „geras katalizatorius pasitikrinti visuomenės nuotaikas, temperatūrą, pažiūrėti, kaip skirtingos visuomenės grupės vertina tą patį faktą“.
„Diskusija, jei ji vyksta civilizuota, pagarbia forma, yra tikrai prasminga, o diskusijoje gimsta rezultatas. Atidžiai stebiu procesą dėl Lukiškių aikštės“, – sekmadienį kalbėjo G.Nausėda.
Tačiau, prezidento nuomone, pliažui galima buvo rasti kitą vietą.
„Esu išaugęs pagarbos istorijai dvasioje. Ta aikštė man asocijuosi su daugybe dalykų ir, deja, daugelis iš jų nėra labai smagūs Lietuvos istorijoje. Galėtume rasti kitą vietą panašaus pobūdžio relaksacijai, tikrai visi liktų patenkinti ir turėtume optimalų rezultatą. Bet tai nėra visuomenę kiršinantis veiksnys, o visuomenės pilietiškumo egzaminas“, – sakė G.Nausėda.
Anksčiau prezidentas 15min sakė, kad Vilniaus valdžios iniciatyvą sostinės Lukiškių aikštėje įkurti pliažą vertina kaip priešrinkiminį veiksmą. Pliažą, pasak šalies vadovo, derėjo įrengti kitur. Laisvės, o tuo pačiu ir atsakomybės, smėlyje jis teigia nematantis.
PLAČIAU SKAITYKITE: Prezidentas apie pliažą Lukiškių aikštėje: privalo būti net ir politikams šventi dalykai
Su Baltijos šalių prezidentais nesusitiko dėl Astravo AE
Prezidentas praėjusį ketvirtadienį neišvyko į Baltijos šalių vadovų susitikimą Estijoje, o G.Nausėdos atstovas teigė, kad toks sprendimas priimtas Baltijos šalių ministrams nepasiekus susitarimo dėl elektros energijos pirkimo iš Astravo atominės elektrinės (AE).
„Šiuo metu esame viduryje derybų gana svarbiu klausimu visoms Baltijos valstybėms, kaip elgsimės baltarusiškos elektros energijos atžvilgiu. Kol kas derybos nėra pasibaigusios ir mūsų derybininkai toliau dirba, gludina nuostatas, kurias norėtų matyti visos trys Baltijos valstybės, o ne dvi ar viena iš trijų. Kuomet sudėsime taškus, galbūt tuomet atsiras galimybė tokio pobūdžio susitikimams“, – teigė prezidentas G.Nausėda.
Darbėniškiai pasigedo griežtesnio kumščio
„Žmogui gal patirties trūksta, gal ateityje bus geriau. Sunku pasakyti, gal žmogui dar pradžia“, – 15min sakė prisistatyti nepanorusi moteris, stovėjusi prie Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčios, kur vyko atlaidai.
Ko tikėtųsi iš prezidento? Atlaiduose dalyvavusi darbėniškė tikino norinti „tvirtesnio kumščio.“
„Turėtų būti griežtesnis, gal žiūrėti į viską kitaip, rimčiau. Jis yra mūsų galva, visi žiūrime“, – įsitikinusi ji.
„Mums gerai, kad jis atvažiuoja į Darbėnus ir nepamiršta. Mums garbė, kad kilęs jis iš Darbėnų rajono“, – 15min sakė Irena.
Anot jos, apie G.Nausėdos darbą daug ką visi kalba, tačiau ji nieko blogo pasakyti negalėjo.
„Mums viskas normaliai buvo, – įvertino pirmuosius prezidento metus Irena. – Bet reikėtų, kad darytų tvarką Seime, juos prižiūrėtų, kad būtų daugiau drausmės.“
15min kalbinta Neringa, paklausta, kaip vertina pirmuosius G.Nausėdos vadovavimo metus, sakė, kad galėjo būti ir geriau.
„Žmogus daug padarė, bet galėtų būti ir geriau, daugiau, į viską griežčiau žiūrėti. Norėjau, kad jis būtų prezidentas. Tikėjausi, kad jis bus tvirtesnis net už Dalią Grybauskaitę“, – kalbėjo ji.