15min primena, kad teisėsaugos akiratyje tuometis sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio patarėjas ir buvęs jo rinkimų štabo vadovas Darius Prialgauskas atsidūrė dar 2013 metaus. Tada buvo skelbiama, kad pats ikiteisminis tyrimas pradėtas 2009 metais.
„Lietuvos rytas“ buvo pranešęs, kad teisėsauga D.Prialgausku susidomėjo dėl to, kad jis galėjo padaryti nuostolių buvusiai darbovietei – Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijai (LPPARA).
Keli buvę LPPARA darbuotojai buvo įtariami apgaule įgiję pinigus, kuriuos asociacija gauna iš įmonių už suteiktus brūkšninius kodus, naudojamus ant prekių pakuočių. Šiuos kodus įmonėms skirdavo LPPARA padalinys „GS1 Lietuva“.
Ministru buvęs V.P.Andriukaitis tuomet prisipažino žinantis apie įtarimus patarėjui, bet teigė visiškai pasitikįs D.Prialgausku, nes pažįsta jį daug metų, o išvadas sakė darysiantis, kai byla bus išnagrinėta: „Man irgi buvo pareikšti įtarimai. Ir dar daug kam. Kai kurių įtarimų pareiškimai yra keisti. Svarbiausia, ar tai atitinka kokį nors turinį.“
2014 m. sausio pabaigoje ministras V.P.Andriukaitis yra sakęs, kad nuo teismo sprendimo priklausys, ar patarėjas toliau liks pareigose. Vis dėlto sveikatos apsaugos ministras V.P.Andriukaitis 2014 m. balandį atleido patarėją D.Prialgauską, kuriam teko stoti prieš teismą dėl kaltinimų sukčiavimu.
D.Prialgauskui pateikti įtarimai dėl sukčiavimo įgyjant didelės vertės svetimą turtą, dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla ir dėl neteisėto kitos įmonės prekių ar paslaugų ženklo naudojimo.
Įtarimai baudžiamoje byloje taip pat buvo pateikti Gerūtai Šešplaukienei bei juridiniam asmeniui Nacionalinei GS1 organizacijai.
Ši Nacionalinė GS1 organizacija buvo kaltinama tuo, kad kartu su valdybos nariu D.Prialgausku ir atstove G.Šešplaukiene, turėjusiais teisę jai atstovauti, priimti sprendimus jos vardu, bei kontroliuoti organizacijos veiklą, jos naudai ir interesais, laikotarpiu nuo 2009-10-17 iki 2010-11-18 apgaule įgijo didelės – 90 125 Lt (26 102 Eur.) vertės svetimą turtą
337 203,5 Lt (97 660, 88 Eur) buvo nusiteikusi prisiteisti Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, tačiau kaltinamuosius išteisinus, ieškiniai liko nenagrinėti.
Vilniaus miesto apylinkės teismas ministro patarėjo byloje buvo nustatęs trūkumų ir skyręs trijų mėnesių terminą jiems pašalinti. Vėliau byla grįžo į tą patį sostinės teismą, kur buvo ilgai ir kruopščiai nagrinėjama.
Galiausiai 2017 m. lapkričio 24 d. Vilnius miesto apylinkės teismo teisėjas Olegas Zaicevas Lietuvos Respublikos vardu paskelbė, kad Nacionalinė GS1 organizacija pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 2 d. ir 5 d., 202 str. 1 d. ir 3 d., 204 str. 1 d. ir 3 d., yra išteisinama, nes nepadaryta veika, turinti šių nusikaltimų požymių.
D.Prialgauską ir G.Šešplaukienę teismas irgi išteisino, nes nepadaryta veika, turinti šių nusikaltimų požymių.
Teisiamiesiems taikytas kardomąsias priemones – rašytinius pasižadėjimus neišvykti, teismas iškart panaikino.
Byloje pareikštus civilinius ieškinius teisėjas paliko nenagrinėtus. Sumokėtas sumas nuo 175 iki 1 300 litų siekė atgauti maždaug trys dešimtys nukentėjusių bendrovių.
Kur kas įspūdingesnę sumą – iš viso 337 203,5 Lt (97 660, 88 Eur), buvo nusiteikusi prisiteisti Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija. Išteisinamasis nuosprendis visiems trims kaltinamiesiems jau yra įsiteisėjęs.