Judėjimo „Už pažangą!“ iniciatorius, po pusantrų metų narystės Liberalų sąjūdyje iš jo pasitraukęs Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto lektorius Markas Paura BNS tikino, kad pirmajame susitikime, kuriame aptartos judėjimo idėjos, dalyvavo per 30 asmenų, 20 iš jų pasirašė manifestą. Tikimasi partiją registruoti kitų metų vasarį.
„Pasitraukiau, nes pradėjo nebesutapti interesai. Ypač po Eligijaus Masiulio pasitraukimo, atėjus naujai vadovybei, pradėjome nesusikalbėti, ypač vadovybė su eiliniais partijos nariais“, – teigė jis.
Jau dabar veikiančioje partijos svetainėje išskiriami, pavyzdžiui, tokie politinės organizacijos siekiai:
- ginti savo interesus, bet neieškoti vien sau naudos;
- mažiau valstybės tarnautojų;
- didinti viešojo sektoriaus darbuotojų algas ir kelti jų kompetenciją;
- mažiau apmokestinti darbo jėgą;
- sulyginti NPD su MMA;
- vietoje šalpos – visuotinės bazinės pajamos;
- civilinės santuokos lygybė;
- už narkotikų vartojimą nebausti, gydyti priklausomybę.
Tarp ketinančiųjų steigti naują partiją – Lietuvos edukologijos universiteto profesorė, buvusi Liberalų ir centro sąjungos atstovė Giedrė Kvieskienė, taip pat iš Liberalų sąjūdžio besitraukiantys Vilniaus skyriaus atstovai Vidutis ir Daiva Šereikai, verslininkas, 2012-aisiais į Seimą kandidatavęs su politine partija „Drąsos kelias“ Sigitas Martinavičius.
Centro dešinės partija, anot M.Pauros, be kita ko, pasisako už vienos lyties santuokas, akcentuoja individo laisvę ir iniciatyvą, kuriantį žmogų, taip pat visuotinių bazinių pajamų, t. y. minimalų mėnesinės valstybės išmokos dydį visiems asmenims, nustatymą. Anot jo, taip pat būtų siūloma liberalizuoti švietimo, mokesčių sistemą.
M.Paura tikina, kad naujasis judėjimas „elgsis sąžiningai“ ir nevilios Liberalų sąjūdžio atstovų. Jis taip pat patikino, kad neketinama vienytis su Vilniaus taryboje atskirą grupę subūrusiais Liberalų sąjūdžio nariais ar buvusio šios partijos atstovo, europarlamentaro Antano Guogos galimomis politinėmis iniciatyvomis.
Tikimasi, kad partija dalyvautų jau 2019-aisiais vyksiančiuose savivaldos rinkimuose.
Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius BNS savaitės pradžioje teigė nenustebsiantis, jei iš partijos pasitraukę buvę kolegos imsis naujų politinių iniciatyvų, bet nesureikšmino pastarųjų įvykių, kaip galimo partijos trupėjimo ženklų.
Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai teisėsauga yra pateikusi įtarimų dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu. Vykdant stambų politinės korupcijos tyrimą įtarimai pateikti ir koncernui „MG Baltic“.