Portalui lrytas.lt Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė R.Morkūnaitė-Mikulėnienė prisipažino, kad pati skambino tuomet Čilėje buvusiam K.Bartoševičiui.
„Taip, aš jam skambinau, sulaukusi tam tikrų indikacijų, jog turėčiau jam paskambinti“, – portalui lrytas.lt sakė R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.
R.Morkūnaitė-Mikulėnienė neatskleidė, ar tokio prašymo sulaukė iš paties K.Bartoševičiaus – tikino gavusi žinutę „Messenger“ programėlėje.
Politikė tikino, kad su frakcijos bendražygiu kontaktavo dienos metu – dar iki jo kreipimosi į VRK, o apie kokius nors prokuratūros įtarimus ar ikiteisminį tyrimą, kuriame figūruoja komandiruotėje buvęs parlamentaras, esą nežinojusi.
Konservatorių Seime seniūnė daugiau pokalbio detalių nepateikė.
15min primena, kad generalinė prokurorė Nida Grunskienė antradienį sakė netikinti, kad informacija apie buvusio Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus atžvilgiu atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl galimo nepilnamečio ir mažamečio asmens seksualinio prievartavimo būtų nutekėjusi iš prokuratūros.
Generalinė prokurorė anksčiau aiškino, kad iki sausio 20-osios K.Bartoševičius prokuratūros nebuvo informuotas apie jo atžvilgiu atliekamą tyrimą ir nebuvo kviečiamas į ikiteisminio tyrimo atlikimo veiksmus.
Ji sakė su parlamento vadove susitikusi sausio 20 dieną, penktadienį, nes norėjo sužinoti, ar gali būti šaukiama neeilinė sesija, nes tokių svarstymų viešojoje erdvėje buvo.
Pasak N.Grunskienės, parlamento vadovė atsakė, kad neeilinės sesijos nebus, tuomet ji pranešė, kad ji pirmadienį kreipsis dėl Seimo nario neliečiamybės panaikinimo.
Generalinė prokuratūra yra gavusi pareiškimą dėl galimo neteisėto informacijos atskleidimo, atliekamas tyrimas.
Tuo metu Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen antradienį kartojo, kad niekam neperdavė informacijos, sužinotos iš generalinės prokurorės, nors atskleidė, jog tądien susitiko su premjere I.Šimonyte.
„Taip, aš turėjau susitikimą su I.Šimonyte“, – nurodė ji.
Kartu ji pažymėjo, kad jokia informacija, išgirsta iš generalinės prokurorės, su premjere ji tuomet nepasidalino.
„Ne, nesakiau“, – į klausimą, ar premjerei pasakė, kad planuojamas kreipimasis dėl parlamentaro neliečiamybės panaikinimo, atsakė Seimo pirmininkė. Antradienį tai spaudos konferencijoje neigė ir I.Šimonytė, tikinusi, jog su Seimo pirmininke kalbėjosi apie Vyriausybės rengiamus įstatymų projektus.
Seimo opozicija surinko parašus tyrimui dėl galimo informacijos apie K.Bartoševičių nutekinimo.