Kompanijos „Socialinės informacijos centras“ atliktos Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, 69 proc. šalies gyventojų šiuo metu naudojasi kabelinės, palydovinės ir antžeminės skaitmeninės TV paslaugomis arba žiūri televiziją internetu, tad analoginės televizijos signalo išjungimas jiems neturėtų būti aktualus.
„Tyrimas parodė, kad daugiau nei pusė šalies gyventojų teigiamai vertina perėjimą prie skaitmeninės televizijos, o beveik kas antras namų ūkis jau dabar turi STV transliavimui būtiną įrangą,“ – pažymėjo susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas.
Palankiausiai perėjimą vertina didmiesčių gyventojai, kurie jau dabar žiūri skaitmeninės televizijos programas. Analoginė antžeminė televizija neabejotinai yra apskričių centrų ir mažesnių miestų vienas iš pagrindinių televizijos priėmimo būdų, todėl bus siekiama, kad apie pokyčius sužinotų kuo daugiau Lietuvos gyventojų ir spėtų tinkamai jiems pasiruošti.
Susisiekimo ministerija pradeda įgyvendinti Europos Sąjungos remiamą projektą, kuriuo siekiama informuoti gyventojus apie perėjimą prie skaitmeninės TV ir padėti pasiruošti šiems pokyčiams. Atlikus tyrimą taip pat paaiškėjo, kad daugiau nei 95 proc. Lietuvos gyventojų jau yra girdėję apie laukiančius pokyčius ir absoliuti dauguma, 96 proc., žino, kad norint žiūrėti skaitmeninę TV, būtina įsigyti arba atitinkamą televizorių, arba skaitmeninės TV priedėlį.
Tyrimas parodė, jog apie analoginės TV keitimą skaitmenine daugiau buvo girdėję vyrai, aukštąjį išsilavinimą turintys, 30–39 metų ir vyresnio amžiaus asmenys. Įdomu, kad net 89 proc. namų šeimininkių ir 53 proc. pensininkų žino apie laukiančius techninius televizijos pokyčius.
Tyrimo duomenimis, kas trečias namų ūkis šiuo metu techniškai dar nėra pasiruošęs perėjimui prie STV. Kai kurie iš jų turi finansinių priežasčių, todėl Vyriausybė yra numačiusi mažiausias pajamas turinčioms šeimoms kompensacijas skaitmeninės televizijos techninei įrangai įsigyti.
„Žmonės, jau žiūrintys skaitmeninę TV, neabejotinai pastebėjo jos privalumus – kokybiškesnį vaizdą ir garsą, galimybę vietoj 5–6 lietuviškų analoginės televizijos kanalų matyti nuo 10 iki 14 lietuviškų skaitmeninės TV kanalų“, – pažymėjo viceministras.
Iki 2012 m. spalio 29 dienos siekiant skatinti technologinį progresą bei atsižvelgiant į Europos Sąjungos direktyvas, bus išjungti televizijos transliavimo analoginiu signalu siųstuvai ir visoje šalyje pereita prie skaitmeninės televizijos formato.