Antradienį Lietuvos studentų sąjungos (LSS) organizuotuose debatuose diskutuojant apie jaunimo nedarbą Liberalų sąjūdžio (LS) atstovas Petras Auštrevičius aiškino, kad Europos Sąjungos (ES) paramos pinigai nebūtinai tokiu dideliu mastu kaip dabar turi būti skiriami žemės ūkiui.
Petras Auštrevičius aiškino, kad Europos Sąjungos (ES) paramos pinigai nebūtinai tokiu dideliu mastu kaip dabar turi būti skiriami žemės ūkiui.
„Darbo rinka Lietuvoje yra dar pakankamai primityvi, ir aš abejoju, kad daugelis iš jūsų mesitės į žemdirbystę. Jūs ieškosite ten, kur galima dirbti įdomų darbą ir užsidirbti pakankamai. Todėl mes esame už tokią darbo rinką, kuri Lietuvoje tikrai būtų kuriama panaudojant ES pinigus nebūtinai pilant juos ant dirvos ir į žemės ūkį, bet investuojant ten, kur galima gauti didžiausią pridėtinę vertę. Manau, kad nedarbas tarp jaunimo ypatingai pajus sumažėjimą“, – diskusijoje dėstė P.Auštrevičius.
Jo teigimu, liberalų tikslas yra inovatyvios darbo vietos, tiesioginės investicijos, kurios ateitų į Lietuvą, kad nereikėtų važiuoti dirbti į užsienį.
Premjeras Andrius Kubilius pabrėžė, kad padalinius Lietuvoje užsienio bendrovės steigia dėl gerą išsilavinimą turinčių specialistų, kuriuos Lietuva turėtų toliau rengti.
„Barclays“, „Western Union“ ar visa eilė bankų, kuriančių pasaulinius ar regioninius centrus, kuria geras darbo vietas, kurioms reikia gero išsilavinimo. Tą turime toliau tęsti“, – aiškino jis.
Ministras pirmininkas ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis A.Kubilius taip pat kalbėjo, kad reikia skatinti išsilavinusius žmonės ir pačius kurti verslą.
„Išsilavinę žmonės, turintys žinių, tęsiantys studijas ir mokslinius tyrimus, tikrai galėtų žymiai lengviau išeiti į rinką su visiškai naujais produktais, jeigu mes sukurtume tinkamą tam taip vadinamą finansinę ekosistemą. Rizikos kapitalas, Angelų fondai ir panašūs dalykai yra tai, kas yra pradėta kurti ir kam turime skirti dar daugiau dėmesio“, – dėstė jis.
A.Kubilius pavyzdžiais auditorijoje gausiai politikų pasiklausyti susirinkusiems studentams kėlė Steve'ą Jobsą, Billą Gates'ą, kurie “garažuose pradėjo kurti savo kompanijas, nežinodami, kuo tai pasibaigs„.
DP atstovas Vytautas Gapšys savo ruožtu aiškino, kad „New York Times“ nuolat pasirodo kritiniai straipsniai, kad „Apple“ kompanija darbo vietas sukuria ne Jungtinėje Amerikos Valstijose, o Kinijoje ir kitose Azijos šalyse.
„Stebina, kai taip lengvabūdiškai buvo pasakyta apie žemės ūkį ir bandoma parodyti, kad žemės ūkis Lietuvoje yra 18-o amžiaus lygio“, – taip pat kalbėjo V.Gapšys ir siūlėsi asmeniškai P.Austrevičiui parodyti, kaip sėkmingai diegiamos naujausios pasaulinės technologijos maisto pramonėje Lietuvoje.
„Tvarkos ir teisingumo“ atstovas Ramojus Girinskis darbą užsienio kapitalo bendrovėse prilygino vergovei.
„Tvarkos ir teisingumo“ atstovas Ramojus Girinskis darbą užsienio kapitalo bendrovėse prilygino vergovei.
„Nereikia mums vergauti čia „Barclays“, tam pačiam „IBM“, o reikia kurti produktą čia, pas mus, Lietuvoje, kad jūs, jauni žmonės, sukurtumėte savo įmones, kad tos įmonės taptų tokios žinomos kaip „Apple“, „IBM“, – debatuose sakė „tvarkietis“.
Jis taip pat ragino nežeminti Lietuvos žemės ūkio.
„Taip pažeminti žemės ūkio galbūt nereikėjo, nes ūkininkavimas nėra vien kaimo Jurgis su kepure ir arklu“, – aiškino R.Girinskis.
A.Kubilius minėtų dviejų opozicinių partijų atstovams siūlė prisiminti globalią konkurenciją.
„Mano įsitikinimu, skirstyti Lietuvoje, ar tai yra nacionalinio kapitalo įmonė, ar tai yra užsienio kapitalo įmonė, ateinanti su naujomis technologijomis ir gerai apmokamoms darbo vietomis, yra visiškai neišmintinga“, – V.Gapšiui ir R.Girinskiui replikavo premjeras.