„Bent jau kol kas derėtų sulaukti LAT sprendimo dėl prašymo atidėti bausmės vykdymą, tas sprendimas, matyt, bus artimiausiu metu, ir vėliau jau gali būti kiti sprendimai, priklausomai nuo to“, – antradienį žurnalistams sakė Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Lietuvos apeliacinis teismas politinės korupcijos byloje V.Gapšiui skyrė puspenktų metų laisvės atėmimo bausmę. Praėjusį penktadienį Seimo narys atvyko į policiją bausmės vykdymui ir šiuo metu su kitais nuteistaisiais yra laikomi Kauno kalėjime.
V.Gapšys praėjusį penktadienį pateikė kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, kuriuo prašoma stabdyti bausmės vykdymą.
Už V.Gapšio apkaltos klausimą atsakingas Seimo pirmasis vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma sako, kad LAT sprendimo tikimasi iki gruodžio 5 dienos, kai vyks artimiausias Seimo posėdis.
„Kol kas Seimo narys bus laisvės atėmimo įstaigoj, žiūrėsim, ar bus greitai, kaip tikimės, vienoks ar kitoks LAT nutarimas, ar stabdomas jo atžvilgiu Apeliacinio teismo nuosprendis, ir nuo to priklausys ir Seimo veiksmai“, – BNS antradienį sakė J.Razma.
„Jei nuosprendis stabdomas, Seimo narys būtų paleidžiamas ir grįžtų dirbti Seime, jei nuosprendis nestabdomas, Seimas spręs dėl apkaltos dienos. Pirmas Seimo posėdis gruodžio 5 dieną, aš labai tikiuosi, kad iki gruodžio 5 dienos iš LAT bus vienoks ar kitoks sprendimas“, – pridūrė J.Razma.
Pasak jo, LAT nusprendus nestabdyti bausmės vykdymo, Seimas balsuotų dėl V.Gapšio mandato panaikinimo supaprastino apkaltos proceso tvarka. Jis taip pat atkreipė dėmesį, jog Seimo statutas numato, kad procese dalyvauja ir pats parlamentaras, bet „įkalinimo įstaigos režimas gali nesudaryti tokių sąlygų“, ir tuomet V.Gapšiui atstovautų advokatas.
Seimo pirmasis vicepirmininkas pažymėjo, jog nuo V.Gapšio atvykimo atlikti bausmės dienos jam neskaičiuojamas atlyginimas, kaip ir parlamentinei veiklai vykdyti skiriamos išlaidos.
„Nei atlyginimas, nei parlamentinės išlaidos nemokamos, laikoma, kad Seimo narys pareigų atlikit negali“, – sakė J.Razma.
Lietuvos apeliacinis teismas praėjusį trečiadienį pakeitė pirmos instancijos teismo sprendimą ir nuteisė visus kaltinamuosius koncerno „MG Grupė“ (anksčiau vadinosi „MG Baltic“) politinės korupcijos byloje, daliai jų skirtos realios laisvės atėmimo bausmės.
Laisvės atėmimo bausmėmis, be V.Gapšio, taip pat nuteisti buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis ir buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis, eksliberalams Gintarui Steponavičiui ir Šarūnui Gustainiui skirtos baudos.
Apeliacinis teismas paskelbė, kad koncerną „MG Baltic“, veikusį per R.Kurlianskį, ir E.Masiulį, Š.Gustainį, G.Steponavičių, atstovavusius Liberalų sąjūdžiui, bei V.Gapšį, atstovavusį Darbo partijai, siejo įprastines politikos ir verslo bendravimo ribas peržengiantys, t. y. korupciniai, ryšiai.
Vilniaus apygardos teismas kaltinamuosius šioje byloje pernai buvo išteisinęs.