Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2021 03 02

Dėl dalies ginčų perdavimo kitoms institucijoms bus laukiama Vyriausybės išvados

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas prašo premjerės bei keturių ministrų pateikti išvadą, ar apkarpius Vartotojų teisių apsaugos tarnybos įgaliojimus, kai kurių ginčų sprendimą perduoti kitoms institucijoms.
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Toks sprendimas priimtas antradienį komitete po diskusijų dėl pataisų, kuriomis siūloma kiek pertvarkyti tarnybos funkcijas.

„Reikia, kad pasikalbėtų aukščiausiu lygiu ir priimtų sprendimą, ar paliekamas ginčų sprendimas Vartotojų teisių apsaugos tarnybai, ar perleidžiamas kitoms institucijoms“, – komitete teigė jo vadovas konservatorius Stasys Šedbaras.

Jam pritarė ir „valstietis“ Algirdas Stončaitis: „Gali Vyriausybė į pasitarimą pasileisti šį klausimą“.

Teisingumo viceministrė Jurga Greičienė aiškino, kad pataisomis siekiama pagerinti vartotojų teisių apsaugą atsižvelgiant į Valstybės kontrolės pastabas. Jos įsitikinimu, sprendimas dėl kai kurių Vartotojų teisių apsaugos tarnybos funkcijų perdavimo kitoms institucijoms turi būti politinis.

„Tada (paliekant spręsti ministrams – BNS) padarome institucijų ginču, o ne politiniu klausimu“, – komitete teigė ji.

S.Šedbaras vėliau BNS paaiškino, kad maždaug dviejų savaičių pertrauka klausimo svarstyme padaryta laukiant premjerės ir keturių ministrų – susisiekimo, aplinkos, teisingumo ir sveikatos apsaugos – išvados, kuriuo keliu toliau eiti – iš Vartotojų teisių apsaugos tarnybos perimti kai kurias funkcijas ar nieko nekeisti.

„Yra du modeliai. Institucijos, atėjusios į komitetą, sako, kad nenori naujų funkcijų, nes nenumatytas nei papildomas finansavimas, nei žmogiškieji ištekliai, siūlo viską palikti Vartotojų teisių apsaugos tarnybai, o projektu siūloma išdalinti kai kurias funkcijas atskiroms kelioms institucijoms pagal sritis. Vyriausybė pasikeitė, todėl norime, kad ministrai tarpusavy susiderintų. Kaip jie susitars, taip mes ir padarysime“, – BNS teigė S.Šedbaras.

Pasak jo, tokia pozicija reikalinga, kad klausimas apskritai neįstrigtų Seime. Todėl, S. Šedbaro tvirtinimu, priimti politinį sprendimą komitete pavojinga, nes jam gali nepritarti Seimas.

„Geriau dabar išsidiskutuojame ir pavasario sesijoje priimame (pataisas – BNS), kitaip galėsime grįžti tik rudenį. Gal ne visos institucijos gali perimti funkcijas, gal kitos dar nepasiruošusios“, – BNS tvirtino komiteto vadovas.

Vartotojų teisių apsaugos įstatymo pataisomis, kuriomis pernai spalį pritarė tuometinė Vyriausybė, siūloma Lietuvos transporto saugos administracijai pavesti spręsti ginčus dėl vežimo, automobilių remonto ir techninės priežiūros paslaugų, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui – dėl kirpyklų, tatuiruočių kabinetų, grožio salonų, soliariumų, baseinų, skalbyklų, pirčių, sporto klubų, apgyvendinimo paslaugų, o Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai – dėl statybos darbų.

Dabar visus šiuos ginčus nagrinėja Vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

Kitus ginčus ne teismo tvarka nagrinėja Ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos bankas, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba ir Lietuvos advokatūra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos