„Pamatėm, kad dar labai nesužydėjus sakuroms žmonės pradėjo didžiuliais srautais eiti, važiuoti. Ir nors srautai skiriasi nuo tų, kokie būna įprastai kiekvienais metais, vis tiek jie yra didžiuliai. (...) Tai, kad nebūtų pagundų, mes nusprendėme parką aptverti“, – šeštadienį BNS sakė A.Bužinskas.
Pasak jo, sostinės savivaldybė nujautė, kad ši vieta gali tapti traukos objektu, tačiau iš pradžių buvo taikomos švelnesnes ribojimo priemones, tikintis, jog žmonės bus supratingi ir į parką neis.
„Iš pradžių pastatėm įspėjamuosius ženklus, parengėme tiesioginę transliaciją internetu, nemažai į viešąją erdvę leidome žinučių, siekdami paprotinti žmones, kad nereikėtų eiti ir fotografuotis su sakuromis, nes ir kitais metais bus galima tą padaryti“, – kalbėjo A.Bužinskas.
Kaip teigia savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, per pastarąsias dienas parke apsilankė „tūkstančiai žmonių“.
„Jokios rizikos nėra, kai tėvai su vaikais pasifotografuoja, didžiausia problema, kai tokių žmonių yra tūkstančiai, tada karantinas praranda prasmę, o visos pastangos suvaldyti koronaviruso plitimą – nuplaukia“, – teigė A. Bužinskas.
„Buvau ten prieš kurį laiką, kai parkas buvo baigiamas užtverti, tai vis dar keliasdešimt žmonių buvo, kokių 40–50 tikrai buvo“, – pridūrė jis.
Parkas, anot A.Bužinsko, liks užtvertas, kol baigs žydėti sakuros – dar mažiausiai dvi savaites.
Karantinas Lietuvoje įvestas kovo 16-ąją ir šiuo metu pratęstas iki balandžio 27 dienos. Jo metu uždarytos mokyklos, darželiai ir universitetai, draudžiama daugumos parduotuvių, kavinių veikla.
Taip pat draudžiama būriuotis daugiau nei dviem žmonėms, išskyrus šeimos narius.
Policija ir kitos tarnybos skelbia sustiprinusios budėjimą viešosiose erdvėse, daugiau dėmesio pareigūnai skiria tikrinimams, kaip iš užsienio grįžę ar kontaktų su sergančiaisiais koronaviruso infekcija turėję gyventojai laikosi privalomo dviejų savaičių karantino.
Už karantino taisyklių pažeidimą žmonėms gresia baudos nuo 500 iki 1500 eurų, įmonėms – nuo 1500 iki 6000 eurų.