Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 06 18

Dėl gaisrų pavojaus 17-oje savivaldybių uždrausta arba ribojama lankytis miškuose

Dėl vyraujančio 4 arba 5 klasės miškų gaisringumo Alytaus, Elektrėnų, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kauno, Kazlų Rūdos, Kupiškio, Lazdijų, Marijampolės, Prienų, Rokiškio, Šalčininkų, Tauragės, Trakų, Varėnos, Vilkaviškio, Vilniaus rajono miškuose uždraustas arba ribojamas patekimas į miškus.
Kulautuvos bendruomenę neramina jau keletą metų gana gausiai  kertami miškai
Miškas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Apie tokius savivaldybių sprendimus pirmadienį pranešė VĮ Valstybinių miškų urėdija.

„Savivaldybei patvirtinus, kad reikia imtis papildomų priemonių, miškuose bus apribotas fizinių asmenų patekimas į miškus. Valstybinių miškų urėdijos specialistai per 48 valandas įrengia prie pagrindinių kelių į mišką įvažiuoti draudžiančius ženklus, taip pat bus sustiprintas miško stebėjimas“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiemet Lietuvoje kilo 140 miško gaisrų. Per tą patį laikotarpį praėjusiais metais jų buvo 60.

Arnoldo Vydmanto nuotr./ Gaisras miške
Arnoldo Vydmanto nuotr./ Gaisras miške

Valstybinių miškų urėdijos specialistai primena, kad, siekiant išvengti miško gaisro, net jei nepaskelbtas ekstremaliai padidėjęs miško gaisro pavojus, miške reikia elgtis atsakingai: važinėti tvarkingomis transporto priemonėmis, atsakingai atlikti miško ruošos darbus, nemėtyti neužgesintų degtukų, nuorūkų, nepalikti stiklo šukių ir kitų šiukšlių. Laužus būtina kūrenti tik tam skirtose vietose, o užkurtą laužą nuolatos prižiūrėti, išvykstant iš miško jį užgesinti užpilant žemėmis ar vandeniu, kol visiškai nustos rusenti.

Pamačius miško gaisrą, užgesinti ugnį ir neleisti jai išplisti į didesnius plotus galima paprasčiausiomis priemonėmis: užplakant liepsną medžių šakomis, užtrypiant kojomis arba užkasant žemėmis, užpilant vandeniu. Jei matome, kad ugnies įveikti nepavyks, nedelsiant skambinkime bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pasišalinkime ta kryptimi, iš kur pučia vėjas.

Gyventojų prašoma be būtinybės nesilankyti aukščiau minėtuose miškuose.

Anot Valstybinių miškų urėdijos, 90 proc. miško gaisrų kyla būtent dėl žmogaus, nebūtinai tyčinės kaltės.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, ugnis šiemet jau išdegino daugiau nei 120 ha miško bei miško paklotės.

Meteorologų teigimu, sausringas laikotarpis, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys, pasiektas 27 savivaldybėse: Šalčininkų, Varėnos, Druskininkų, Birštono, Elektrėnų, Kaišiadorių, Jonavos, Širvintų, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio, Jurbarko, Šilutės, Šilalės, Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Plungės, Telšių, Rietavo, Mažeikių, Akmenės, Joniškio, Pasvalio, Panevėžio, Biržų, Rokiškio ir Kupiškio savivaldybėse.

Šakių. Lazdijų, Alytaus, Marijampolės, Trakų ir Kalvarijos savivaldybėse nustatyta stichinė sausra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs