Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 07 16

Dėl gatvės muzikantų ir policijos pareigūnų nesantaikos – pasiaiškinimai Artūrui Zuokui

Ne vienerius metus trukusi nesantaika tarp gatvės muzikantų ir sostinės policijos pareigūnų pasiekė ir Vilniaus valdžios viršūnes. Meras Artūras Zuokas viename socialiniame tinklalapyje išsakė savo poziciją, kad gatvės muzikantams galima laisvai groti miesto gatvėse, tačiau kai kurių muzikantų elgesys ne tik trikdo viešąją tvarką, bet ir kenkia pačių muzikantų įvaizdžiui.
Gatvės muzikantas Romanas nesupranta, kodėl policijos pareigūnai neleidžia jam groti Vilniaus gatvėse.
Gatvės muzikantai ne kartą skundėsi policijos veiksmais sostinės gatvėse. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Konfliktų tarp policijos pareigūnų ir gatvės muzikantų sostinės centre ir senamiestyje yra kilę ne kartą. Gatvės muzikantai skundžiasi, kad pareigūnai juos vaiko ir neleidžia groti. Policija teisinasi tik vykdanti savo pareigą, kadangi muzikantų keliamu triukšmu nepatenkinti gyventojai.

Vienas iš tokių incidentų įvyko birželio pradžioje. Atgarsiai apie jį pasiekė ir Vilniaus merą, kuris paprašė policijos pareigūnų informacijos, dėl kokių priežasčių kilo konfliktas.

„Gatvės muzikantams galima laisvai groti miesto gatvėse, dėl to, išgirdęs informaciją, kad policijos pareigūnai sulaikė muzikantus, nes jiems nepatiko jų muzika, kreipiausi į policiją su prašymu šią situaciją paaiškinti. Gauta informacija apie jaunuolių veiksmus tikrai nustebino, nes tokiais veiksmais jie žemina ne tik save, bet ir gatvės muzikos kultūrą. Tikiuosi, kad tokie incidentai daugiau nebepasikartos, juk smagu eiti Pilies g. ir girdėti muzikos garsus“, – socialiniame tinklalapyje rašo A.Zuokas.

Vilniaus apskrities VPK laikinojo viršininko Antonio Mikulskio pasirašytame rašte teigiama, kad birželio 6-ąją į Pilies gatvę policijos pareigūnai nuvyko gavę gyventojos skundą, jog muzikantai garsiai groja, šiukšlina ir šūkauja. Tačiau paprašius jaunuolių liautis triukšmauti, vienas iš jų „įžeidė policijos pareigūnus, pavartodamas necenzūrinį žodį neigiamame kontekste“.

Jis taip pat pasipriešino pareigūnų reikalavimams lipti į automobilį, todėl buvo panaudotas elektros impulso prietaisas. „Jaunuolis, įlaipintas į automobilį, pradėjo spardyti kojomis duris, savo gitarą, todėl prietaisas panaudotas dar kartą. Pristatytas į policijos komisariatą, pilietis parašė paaiškinimą ir buvo paleistas“, – rašoma Vilniaus policijos rašte sostinės merui.

Administracinio teisės pažeidimo protokole šis jaunuolis parašė, kad sutinka dėl savo pasisakymo, bet kategoriškai nesutinka dėl pareigūnų reikalavimo sėsti į jų automobilį ir pasipriešinimo. Tačiau pareigūnų tiesą esą patvirtino atliktas tarnybinis patikrinimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos