Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 04 12 /16:21

Po grasinimų ambasados Maskvoje darbuotojams Lietuva prašo užtikrinti atstovybės saugumą

Po grasinančio laiško ambasados Rusijoje darbuotojams Lietuva prašo užtikrinti diplomatinės atstovybės saugumą. Užsienio reikalų ministerija (URM) pranešė, kad penktadienį buvo iškviestas Rusijos ambasados Lietuvoje atstovas. Jam įteikta nota dėl grasinimų diplomatams po nuosprendžio Sausio 13-osios byloje.
Rusijos vėliava
Rusijos vėliava / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Į Rusijos URM su prašymu užtikrinti ambasados saugumą Lietuva kreipėsi dar balandžio 1 dieną, bet Maskvos diplomatas buvo iškviestas nesulaukus jokio oficialaus atsakymo, teigia Lietuvos pusė.

„Ambasadorius iškviestas, nesulaukus oficialios reakcijos į notą nei iš Rusijos užsienio reikalų ministerijos, nei iš kitų institucijų“, – BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Lietuvos ambasados gautame laiške iš Rusijos specialiųjų tarnybų veteranus vienijančios organizacijos „Rusijos veteranai“ diplomatai raginami per mėnesį palikti šalį, kitaip „gali grėsti pavojus ir jums, ir jūsų šeimos nariams“, BNS sakė konsultacijoms į Vilnių atšauktas ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas.

„Scanpix“ nuotr./Lietuvos ambasadorius Remigijus Motuzas
„Scanpix“ nuotr./Lietuvos ambasadorius Remigijus Motuzas

Pasak jo, ambasadą viduje saugo Lietuvos pareigūnai, o iš išorės – Rusijos policija.

Sausio 13-osios bylą išnagrinėjusi teisėjų kolegija kovo pabaigoje dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų nuteisė 67 Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos piliečius, jiems skirtos bausmės nuo ketverių iki 14 metų.

Rusija savo ruožtu iškėlė baudžiamąją bylą keturiems Sausio 13-osios bylą nagrinėjusiems Lietuvos teisėjams ir buvusiam prokurorui Simonui Slapšinskui.

R.Motuzas BNS teigė neturintis informacijos apie tai, kad Rusija būtų kreipusis į Lietuvą su teisinės pagalbos prašymais.

1991 metais sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?