A.Radkevičiaus advokatas Arvydas Verpečinskas prašė bylos nagrinėjimą atidėti, nes Rusijai užpuolus Ukrainą A.Radkevičiaus buvimo vieta yra nežinoma. Bylos nagrinėjimą atidėti siūlė ir prokurorai.
Advokatas BNS teigė, jog kontakto su ukrainiečiu nepalaiko, kalbasi tik su kitais jo advokatais Ukrainoje ir Graikijoje.
Per teismo posėdį A.Verpečinskas sakė, jog po Graikijos sprendimo neišduoti A.Radkevičiaus Lietuvai jis turėjo grįžti į Ukrainą, bet ten esantys jo advokatai žinių apie savo kliento buvimo vietą neturi.
„Aš gavau trumpą žinutę iš Ukrainos advokatų, kurie mane irgi informavo, kad prašo atidėti bylos nagrinėjimą, nes oro erdvė uždaryta ir A.Radkevičius į Ukrainą neatskrido. Manau, kad byla turėtų būt atidėta, nes karo veiksmai tikrai labai svarbi priežastis“, – sakė advokatas.
„Dėl susiklosčiusios situacijos, kai nežinoma, kur yra A.Radkevičius, ir Ukrainoje yra įtempta karo padėtis, mes nežinome, ar jam įteikti dokumentai, ar jis žino apie posėdį, todėl manome, kad teismas bylos nagrinėjimą turėtų atidėti iki pasikeis situacija iš esmės“, – siūlymui atidėti procesą pritarė prokurorė Daiva Skorupskaitė Lisauskienė.
Teismo kolegijos pirmininkas Nerijus Meilutis pranešė, kad kolegija atideda bylos nagrinėjimą, nes teismas neturi duomenų apie tai, ar A.Radkevičius tinkamai informuotas apie procesą.
„Nesant tokių duomenų, negalime priimti procesinių sprendimų, nes būtų pažeistos kaltinamojo teisės“, – sakė teisėjas.
Jis pažymėjo, kad įstatymas įpareigotų bylos nagrinėjimą atidėti mėnesiui, bet vykstant karui neaišku, kada galės įvykti kitas teismo posėdis. Jam paskirtos trys preliminarios datos – birželio 28 dieną, rugsėjo 6 ir spalio 18 dienomis.
Taip pat A.Radkevičiaus advokatas A.Verpečinskas pakartotinai pateikė prašymą nutraukti nuosprendžio vykdymą, argumentuodamas, kad „A.Radkevičius yra Ukrainos karo didvyris“, ir supratęs savo praeities klaidas, tačiau šį prašymą teismas atmetė.
A.Verpečinskas BNS komentuodamas šį sprendimą pažymėjo, kad teismas neužkirto kelio teikti jį pakartotinai, papildant dokumentais, įrodančiais A.Radkevičiaus nuopelnus Ukrainoje.
„A.Radkevičius yra Ukrainos karo didvyris, o Ukraina draugiška Lietuvai valstybė. Jis suprato savo klaidas, kurios kažkada įvyko Sausio 13-osios metu ir kad jis yra visai kita asmenybė“, – sakė advokatas.
Prieš tai vasarį vykusiame posėdyje teismas paskelbė nutartį, jog nestabdo nuosprendžio vykdymo Ukrainos piliečiui.
Graikijos Aukščiausiasis Teismas vasario 9 dieną nusprendė neišduoti čia sulaikyto A.Radkevičiaus Lietuvai, jis buvo paleistas.
53-ejų A.Radkevičius Sausio 13-osios byloje nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad vairavo tanką, dalyvavusį įvykiuose prie Spaudos rūmų.
Gruodį jis šį nuosprendį apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. A.Radkevičius turėjo teisę tai padaryti net ir įsiteisėjus sprendimui, nes jo byla pirmosios instancijos teisme nagrinėta už akių.
Lietuvos apeliaciniame teismui perduotame laiške ukrainietis tvirtino nuogąstaujantis, kad jo byla Lietuvoje turi politinį pobūdį. Tokią išvadą jis padarė dėl Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio žodžių, esą ši byla esantis „Lietuvos Niurnbergo atvejis“.
A.Radkevičius yra vienas iš 67 nuteistųjų laisvės atėmimo bausmėmis Sausio 13-osios byloje.
Dauguma kaltinamųjų šioje byloje nuteisti už akių, nes Rusija ir Baltarusija atsisakė juos išduoti.