Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2017 03 10

Dėl legionelių Vilniaus daugiabučiuose savivaldybė šaukia Ekstremalių situacijų komisiją

Dėl dviejų sostinės daugiabučių vandens sistemose nustatytos taršos Legionella bakterijomis savivaldybė penktadienį šaukia Ekstremalių situacijų komisijos posėdį.
Tuskulėnų g. name nuo legioneliozės mirė moteris
Tuskulėnų g. name nuo legioneliozės mirė moteris / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Komisija 10 valandą yra sukviesta, posėdžiaus. Sunku prognozuoti, kokie bus sprendimai, bet kol kas tvirto pagrindo skelbti ekstremalią padėtį nėra, nes iš 7 tūkstančių yra du identifikuoti su šia problema“, – BNS sakė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Tuskulėnų g. 5 namo gyventoja nuo legioneliozės mirė sausį, dar vienai 78-erių Ladygos g. daugiabučio gyventojai legioneliozė nustatyta vasario 24-ąją.

Anot jo, komisija turėtų tartis dėl taršos prevencijos ir svarstys kreiptis į Valstybinę energetikos inspekciją, kuri tiesiogiai prižiūri daugiabučių šilumos punktų administratorius, kad inspekcija įpareigotų atlikti daugiabučiuose prevencines priemones, t. y. laikinai padidintų karšto vandens temperatūrą. Savivaldybė savo ruožtu kreipsis į administratorius, kad jų subrangovai įvertintų, ar užtikrinamos higienos normos.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, gavęs laboratorijos išvadas, pranešė apie nustatytus du taršos Legionella bakterijomis atvejus Vilniaus Žirmūnų mikrorajono Tuskulėnų g. 5 ir Ladygos g. 3 daugiabučiuose, dar vieno daugiabučio Lazdynuose mėginiai tiriami.

Kaip informavo centras, Tuskulėnų g. 5 namo gyventoja nuo legioneliozės mirė sausį, dar vienai 78-erių Ladygos g. daugiabučio gyventojai legioneliozė nustatyta vasario 24-ąją. Atliekamas epidemiologinis tyrimas ir dėl Lazdynų mikrorajono gyventojo mirties nuo legioneliozės, tyrimo rezultatai turėtų paaiškėti kovo 16–18 dienomis.

Kaip BNS patvirtino V.Benkunskas, visų trijų namų karšto vandens sistemas prižiūri bendrovė „Adminsta“.

Legioneliozė – plaučių uždegimo rūšis, kurią sukelia Legionella bakterijos. Maždaug vienas iš dešimties susirgusiųjų šia liga miršta. Šios bakterijos plinta per vandens dulksną (aerozolius), dažniausiai dėl netinkamai prižiūrimos ar sukonstruotos vandentiekio sistemos. Legionella bakterijos dauginasi 20–50 laipsnių Celsijaus temperatūros vandenyje, o aukštesnėje nei 50 laipsnių temperatūroje bakterijos gyvuoja, tačiau nebesidaugina. Legionella bakterijos žūva, kai vandens temperatūra pakyla virš 65 laipsnių.

Legionelioze galima užsikrėsti įkvėpus bakterijomis užteršto vandens dulksnos. Liga nėra perduodama vienam žmogui nuo kito ar geriant vandenį. Šios ligos yra visai nesudėtinga išvengti, jei nuolat būtų palaikoma ne žemesnė 50 laipsnių temperatūra visuose vartotojų čiaupuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos