„Mes jau pasitarėme, kad norėtume gauti tikrą įrašą, neiškarpytą, nesuklijuotą kaip nors. Čia mūsų viena iš pagrindinių užduočių“, – žurnalistams antradienį sakė V.Saulis.
Jis teigė, kad tas įrašas turėtų būti įdomus ir komisijai, ir visuomenei. Tačiau kol kas V.Saulis nežino, ar visi komisijos posėdžiai bus atviri.
„Vieši posėdžiai kartais trukdo informacijai rinkti. (...) Reikia ir tokių, ir tokių. Tam tikroje plotmėje, nors pagal Statutą posėdžiai yra atviri, tačiau tam tikrose vietose norint gauti didesnį objektyvumą, kai kurie posėdžiai galėtų ir turėtų būti ir uždari“, – kalbėjo jis.
Jo teigimu, į pirmą posėdį komisija rinksis tik daugiau nei po mėnesio – kovo 6 dieną. Išvadą ji turi priimti iki kovo 25 dienos.
„Spėsim“, – įsitikinęs komisijos pirmininkas.
V.Saulis tikina suprantąs, kad jam, tapus šios komisijos pirmininku, nebus lengva.
„Aš suprantu atsakomybę ir esu pasiruošęs tam, kad čia nėra ta komisija, kuriai vadovaudamas, kurioje dirbdamas, gali susikrauti didelį politinį kapitalą, bet tą reikia padaryti, reikia vieną sykį mums priimti rimtą sprendimą šioje istorijoje“, – nusiteikęs V.Saulis.
Komisijos pirmininkas neatmeta, kad į posėdžius gali būti kviečiami ir visi su gegužės 17 d. vykusiu vaiko paėmimu susiję asmenys, tarp jų – ir Laimutė Stankūnaitė.
Primename, kad antradienį Seimas išklausė generalinio prokuroro kreipimąsi į Seimą dėl N.Venckienės neliečiamybės naikinimo ir nusprendė sukurti laikinąją komisiją, kuri iki kovo 25 dienos, turi nutarti, ar siūlys Seimui naikinti parlamentarės teisinį imunitetą.
D.Valys antradienį teigė, kad tyrimų metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad N.Venckienė padarė šešis nusikaltimus: 2010 m. lapkričio 17 d. Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teisingumą vykdantį teismą. Taip pat buvusi teisėja nevykdė Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 m. gruodžio 16 d. sprendimo, kuriuo buvo įpareigota skubiai perduoti globojamą mergaitę jos motinai Laimutei Stankūnaitei.
Dar N.Venckienė įtariama 2012 metų gegužės 17 d. trukdžiusi antstolei vykdyti teismo sprendimą perduoti mergaitę motinai ir psichiškai gniuždžiusi vaiką.
Primename, kad vaiko paėmimo vaizdo įrašo iš prokuratūros prašė ir pernai dėl N.Venckienės neliečiamybės naikinimo sprendusi komisija. Tuomet prokurorai atsisakė vaizdo įrašą duoti remdamasi tuo, kad vaizdo ir garso įrašai, kuriuose užfiksuota informacija apie mažametę, priskirtini prie neskelbtinų ikiteisminio tyrimo duomenų.