„Kasacinis skundas, be abejo, rašomas, bus pateiktas ir nuo gynėjo, ir mano ginamasis atskirai pateiks kasacinį skundą. Apeliacinio teismo sprendimas yra visiškai nepagrįstas ir neteisėtas, yra visi pagrindai stabdyti nuosprendžio vykdymą“, – BNS pirmadienį sakė R.Boiko.
Pasak jo, šiuo metu Kauno kalėjime esantis E.Masiulis savo kasacinį skundą turėtų pateikti šią savaitę.
E.Boiko sako manantis, kad „MG Grupės“ bylą išnagrinėjo šališkas teismas, tą bus bandoma įrodyti ir Aukščiausiajame Teisme. Per bylos nagrinėjimą Apeliaciniame teisme E.Boiko buvo pareiškęs nušalinimą visiems keturiems bylą nagrinėjusiems teisėjams. Teisėjams nenusišalinus, bylos nagrinėjimas buvo tęsiamas.
Tada kolegija paskelbė, kad nušalinimo klausimus reglamentuoja Baudžiamojo proceso kodeksas, konkrečius pagrindus numato, advokato R.Boiko teiginiai nepagrįsti, kad prokurorui reiškiamas palankumas, o advokatui – priešiškumas.
A.Boiko manymu, ši teisėjų kolegija savo elgesiu rodė palankumą prokurorui J. Lauciui, savo kalboje jis minėjo šią bylą tyrusios Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) darbuotojo Jurijaus Skuderio apklausą, esą STT teismui gali daryti tiesioginę ar netiesioginę įtaką. Taip pat gynėjas išsakė pastabas dėl jo manymu, netikslaus teismo posėdžių protokolo.
Apeliacinis teismas praeitą savaitę pakeitė pirmos instancijos teismo sprendimą ir nuteisė visus kaltinamuosius koncerno „MG Grupė“ (anksčiau vadinosi „MG Baltic“) politinės korupcijos byloje.
Teismas buvusio „MG Grupės“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio kyšiu E.Masiuliui pripažino visuomenėje garsiai nuskambėjusį degtinės butelį bei butelio dėžutę su joje buvusiais pinigais.
E.Masiulis penktadienį prisistatė į Klaipėdos apskrities Vyriausiąjį policijos komisariatą, iš ten kartu taip pat su kalėti nuteistu R. Kurlianskiu ir Seimo nariu Vytautu Gapšiu netrukus buvo pervežti į Kauno kalėjimą.
Galutinė E.Masiuliui paskirta subendrinta bausmė – laisvės atėmimas 5 metams 6 mėnesiams. Jam taip pat 5 metams atimta teisė būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas bei konfiskuoti kaip kyšis gauti pinigai.
E.Masiulis nuo 2000 iki 2016 metų buvo Seimo narys, 2008–2012 metų kadencijoje ėjo susisiekimo ministro pareigas, 2008–2016 metais vadovavo Liberalų sąjūdžiui.
Bylos duomenimis, kyšiai politikams buvo perduodami ir grynaisiais, ir kaip parama viešosioms įstaigoms, papirkimu palaikytas net kvietimas į televizijos laidą. Apeliacinis teismas kyšiu E.Masiuliui pripažino ir visuomenėje garsiai nuskambėjusį degtinės butelį bei butelio dėžutę su joje buvusiais pinigais.
Apeliacinio teismo teisėjas Albinas Bielskis, priešingai nei žemesnės instancijos teismas, nustatė priežastinį ryšį tarp susitikimų metu R. Kurlianskio E.Masiuliui pateiktų „korupcinio pobūdžio prašymų“ ir už tai perduoto kyšio.
Teisėjas teigė, kad pirmos instancijos teismas byloje esančius įrodymus vertino fragmentiškai, selektyviai, nesiedamas jų į bendrą įvykių kontekstą, nepagrįstai neįvertindamas R.Kurlianskį bei E.Masiulį siejusių glaudžių tarpusavio santykių.
„Tai (...) lėmė nepagrįstų ir neteisingų apygardos teismo išvadų priėmimą“, – sakė A.Bielskis.
Vilniaus apygardos teismas pernai kaltinamuosius išteisino.
Bylos duomenimis, iš viso per kratas 2016 metų gegužę pas tuometinį Liberalą sąjūdžio lyderį E.Masiulį rasta 242,4 tūkst. eurų, 130 Jungtinės Karalystės svarų sterlingų ir 1,6 tūkst. JAV dolerių. Visi šie pinigai iš E.Masiulio konfiskuoti ir perduoti valstybei.
Apeliacinis teismas konstatavo, kad E.Masiulio ir buvusios sutuoktinės teisėtai gaunamų pajamų nepakako pagrįsti šiems rastiems pinigams.