Kaip nurodoma pirmadienį LAT išplatintame pranešime, toks sprendimas priimtas dėl „pablogėjusios pandeminės situacijos“.
Anksčiau skundus nagrinėti planuota pradėti dar vasarį.
Pasak teismo, atsižvelgiant į „bylos apimtį, būtinybę valdyti asmens srautus ir jiems skirtą plotą bei prognozuojamą posėdžių trukmę, dalyvių skaičių, techninių galimybių organizuoti nuotolinius posėdžius nebuvimą“, nutarta pirmą posėdį byloje organizuoti kovo 2-ąją.
Į posėdžių salę stebėti posėdį bus įleidžiami tik proceso dalyviai. Iš anksto užsiregistravę žiniasklaidos ir visuomenės atstovai bylą galės stebėti nuotoliniu būdu teismo patalpose.
Byloje gauta 16 kasacinių skundų, iš jų priimta ir bus nagrinėjama 13.
Advokatai kasacinio teismo prašo išteisinti nuteistuosius, panaikinti jiems paskelbtus nuosprendžius.
Nukentėjusieji ir Generalinė prokuratūra nuosprendžio neskundė.
Lietuvos apeliacinis teismas pernai kovo 31 dieną nusprendė iš dalies patenkinti dalį skundų dėl ankstesnio Vilniaus apygardos teismo sprendimo ir pakeisti bausmes byloje nuteistiems Jurijui Meliui ir Genadijui Ivanovui bei dar 14-kai nuteistųjų.
Dviem nuteistiesiems bausmės buvo sušvelnintos, likusiems – sugriežtintos.
Šioje byloje nuosprendis paskelbtas 67 kaltinamiesiems, jie nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis.
Dauguma kaltinamųjų šioje byloje nuteisti už akių, nes Rusija ir Baltarusija atsisakė juos išduoti.
Solidariai iš nuteistųjų tėvo per sausio įvykius netekusiam Robertui Povilaičiui anksčiau priteista 50 tūkst. eurų, jo mamai Onai Povilaitienei – 75 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimui, Lietuvos valstybei – 10,8 mln. eurų turtinei žalai atlyginti.
1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.
Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.