Atliekant lengvųjų automobilių pirkimą buvo pažeistos Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatos, konstatavo Šiaulių apygardos prokuratūra atlikusi tyrimą.
Buvo manoma, kad taip savivaldybė pati išsispręs susidariusią keblią situaciją dėl pažeidimų
Radviliškio rajono savivaldybė, anot prokuratūros, žadėjo nutraukti viešųjų pirkimų sutartis.
„Buvo manoma, kad taip savivaldybė pati išsispręs susidariusią keblią situaciją dėl pažeidimų, – rašoma pranešime. – Tačiau šių metų rugpjūčio pabaigoje buvo gauta informacija, kad automobilių pirkimo-pardavimo bei lizingo sutartys nėra nutrauktos, todėl prokuratūra nusprendė kreiptis į teismą.“
Atliekant pirkimus techninėje specifikacijoje buvo apibūdinti konkretūs automobilio modeliai su specialiais reikalavimais, dėl kurių tam tikroms įmonėms ar tam tikriems produktams būtų sudarytos palankesnės sąlygos arba jie būtų atmesti, rašoma Viešųjų pirkimų tarnybos išvadoje.
„Savivaldybė turėjo užtikrinti, jog būtų laikomasi skaidrumo principo ir racionaliai panaudojamos tam skirtos lėšos. Savivaldybė šiuos supaprastintus pirkimus turėjo atlikti pagal patvirtintas taisykles, o sudarant pirkimo sutartį, joje negalėjo būti keičiamos pirkimo dokumentuose bei pasiūlyme nustatytos pirkimo sąlygos“, – teigia prokuratūra.
Ieškinio suma, pateikta teismui ir atitinkanti automobilių įsigijimo kainą, yra šiek tiek didesnė nei 83 tūkstančiai eurų.