2012 12 04

Dėl Petro Gražulio skundo konservatorius Stasys Šedbaras gali netekti Seimo nario mandato?

Konservatorius Stasys Šedbaras negali eiti Seimo nario pareigų, nes tuo pat metu dirba kitą darbą – yra 2010–2013 m. kadencijos Lietuvos teisininkų draugijos vicepirmininkas. Taip skunde Seimo Etikos ir procedūrų komisijai teigia parlamentaras „tvarkietis“ Petras Gražulis.
Stasys Šedbaras
Stasys Šedbaras / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

Anot jo, Konstitucinis Teismas  (KT) yra išaiškinęs, kad Seimo narys negali eiti jokių kitų, kad ir neatlygintinų, pareigų, todėl Seimo Etikos ir procedūrų komisija turėtų ištirti šią situaciją ir, galbūt, atimti iš S.Šedbaro Seimo nario mandatą.

Tuo tarpu S.Šedbaras sako, kad P.Gražulis, suabejojęs dėl jo galimybių eiti Seimo nario pareigas, pamiršo pasižiūrėti į kitą Konstitucinio Teismo išaiškinimą, kuriame nurodoma, kad Seimo nariai gali priklausyti asociacijoms ir joms atstovauti.

„Šiaip turėtų tas pareiškėjas pasiskaityti 2004 m. KT nutarimą, kuriame aiškiai išdėstyta, kad Seimo nariui nėra ribojama asociacijų laisvė ir teisė užimti pareigas asociacijose. Abejonių čia tikrai nekyla“, – paaiškino S.Šedbaras.

Tiesa, konservatorius teigia, kad praėjusią savaitę nusprendė sustabdyti savo, kaip Lietuvos teisininkų draugijos vicepirmininko, įgaliojimus.

„Aš buvau 2010 m. išrinktas Lietuvos teisininkų draugijos vicepirmininku, tačiau prasidėjus šiai Seimo sesijai aš paprašiau draugijos Valdybos mano įgaliojimus sustabdyti, bet iki praėjusios savaitės buvau vicepirmininkas“, – pripažino S.Šedbaras.

Sustabdyti įgaliojimus S.Šedbaras nusprendė siekdamas išvengti galimo interesų konflikto Seimui sudarant naują Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK).

„Tokios pradėjo skraidyti mintys, kad tai gali kelti abejonių, kai bus Seime formuojama VRK. Kadangi draugija teikia naują kandidatų į komisiją sąrašą, tai, kad nebūtų abejonių. Nors niekada nedalyvaudavau draugijos posėdžiuose sprendžiant, ką siūlyti į VRK narius, tačiau  kad nekiltų papildomų aistrų“, – paaiškino savo sprendimą S.Šedbaras.

Skundžiasi tik P.Gražulis

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Petras Gražulis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Petras Gražulis

Naujos kadencijos Seimo Etikos ir procedūrų komisija iki šiol gavo tris naujus skundus. Visi jie rašyti P.Gražulio. Be abejonių dėl S.Šedbaro galimybių eiti Seimo nario pareigas, P.Gražulis dar skundžiasi esąs įžeistas buvusios Seimo pirmininkės, konservatorės Irenos Degutienės ir konservatorės Vidos Marijos Čigriejienės.

P.Gražulis prašo Etikos ir procedūrų komisijos išsiaiškinti, ar šių dviejų konservatorių pasisakymai apie jį, vykę tuomet, kai Seimas svarstė P.Gražulio skyrimą Etikos ir procedūrų komisijos nariu, nėra šmeižikiški ir menkinantys P.Gražulio garbę.

Primename, kad Seimui svarstant, ar P.Gražulis gali būti Etikos ir procedūrų komisijos narys, I.Degutienė pareiškė, jog P.Gražulio brolis yra jos atsiprašęs už P.Gražulio nekorektišką elgesį Seime. M.Čigriejienė savo ruožtu pareiškė, kad Etikos ir procedūrų komisijoje P.Gražulis negali dirbti, nes praėjusios kadencijos Seimo Etikos ir procedūrų komisija jį svarstydavo „kiekviename posėdyje“.

P.Gražuliui po ilgų diskusijų tuomet pavyko būti paskirtam į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai