„STT prašome pradėti ikiteisminius tyrimus dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo. Taip pat prašome pradėti ikiteisminį tyrimą dėl verslininko Benedikto Gylio ir jo pusseserės, dabartinės mero žmonos Gilmos Teodoros Gylytės veiksmų, klausdami, ar nurodytieji veiksmai atitinka korupcinio nusikaltimo požymius“, – paaiškina Seimo pirmininkės pavaduotojas Julius Sabatauskas.
Kreipimesi nurodoma, kad besibaigiant pirmajai R.Šimašiaus kadencijai, B.Gylys paaukojo merui 7 tūkst. EUR. Netrukus B.Gylio pusseserė, dabartinė R.Šimašiaus žmona G.T.Gylytė laimėjo 12,1 tūkst. EUR savivaldybės konkursą. R.Šimašiui pradėjus antrąją kadenciją, B.Gylio fondas laimėjo 44,5 tūkst. EUR savivaldybės konkursą. Vėliau G.T.Gylytės įmonė laimėjo 713 tūkst. eurų viršijusį savivaldybės užsakymą.
„R.Šimašius galėjo tiesiogiai ar netiesiogiai atstovauti aukotojo asmeniniams ir grupiniams interesams, taip jam atsidėkodamas. VRK prašome nustatyti, ar nebuvo pažeistas įstatymas, kuriuo draudžiami susitarimai su aukotojais – išrinkti pareigūnai negali atsidėkoti už aukas“, – kreipimąsi į VRK apibendrina LSDP Vilniaus skyriaus pirmininkas Povilas Pinelis.
Už prekybą poveikiu Baudžiamajame kodekse numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų; už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi – bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų; už kyšininkavimą – bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.
15min primena, kad paskelbęs apie liepos pabaigoje įvykusias vedybas R.Šimašius sulaukė priekaištų ir kritikos dėl esą galbūt per vėlai deklaruotų asmeninių ryšių, kadangi jo žmona Gilma Teodora Gylytė dirbdama „Do Architects“ yra laimėjusi kelis savivaldybės konkursus.
Be to, savivaldybė parėmė jos pusbrolio Benedikto Gylio fondo projektą „Portalas“, nors apie tai pranešimuose spaudai buvo nutylėta. B.Gylys buvo ir vienas iš mero finansinių rėmėjų prieš rinkimus.
Nuo pat iš pradžių teigta, kad interesų konflikto čia nebuvo, o meras asmeninius santykius deklaravo įstatymo nustatyta tvarka.