12 14 /13:36

Dėl šnipinėjimo Rusijai įtariamas E.Manovas pašalintas iš konservatorių partijos

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Šiaulių skyrius pašalino dėl šnipinėjimo Rusijai įtariamą Eduardą Manovą iš partijos, informavo partija.
Eduardas Manovas
Eduardas Manovas / 15min montažas

Laikinoji opozicinių konservatorių pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė BNS teigė, kad tokio Šiaulių skyriaus sprendimo užtenka, kad E.Manovas būtų pašalintas iš partijos.

„Buvo gautas iš prokuratūros patvirtinimas. Šito žmogaus pavardė buvo pasirodžiusi tik žiniasklaidoje, mes oficialaus patvirtinimo, kad tai yra jis, neturėjome. Dabar gavome ir buvo priimti galutiniai veiksmai“, – BNS šeštadienį sakė R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Pareigūnų duomenimis, E.Manovas galimai nuo 2018-ųjų veikė Rusijos karinės žvalgybos GRU užsakymu ir rinko ją dominančią ne įslaptintą, tačiau Maskvai aktualią informaciją apie Lietuvą.

Gavęs vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės pavedimą, Migracijos departamentas pradėjo tyrimą dėl šnipinėjimu Rusijai įtariamo E.Manovo įgytos Lietuvos pilietybės teisėtumo, tačiau greitų sprendimų nežada.

1942 metais gimęs E.Manovas būdamas kelerių metų su tėvais sovietų okupacijos metais buvo išremtas į Rusiją, o į Lietuvą grįžo šaliai atgavus nepriklausomybę, įgijo ir Lietuvos pilietybę, įstojo į konservatorių partiją.

E.Manovas 2011 metais su TS-LKD kandidatavo rinkimuose į Šiaulių miesto tarybą, priklausė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šiaulių filialo tarybai, 2014 metais Šiauliuose pristatė savo fotografijų parodą „Lietuva – mano širdyje“.

Šiuo metu jis turi Rusijos ir Lietuvos pasus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis