„Kol kas atidėjo vizitą į visas tris Baltijos šalis“, – BNS ketvirtadienį sakė D.Kuodytė.
To priežastis – vadinamasis tarpuvaldis Lietuvoje, kai išrinktas, bet darbo dar nepradėjęs naujasis Seimas, o Konstitucinis Teismas svarsto, ar per rinkimus nebuvo padaryti šiurkštūs įstatymo pažeidimai.
„Matyt, kad (atidėjo – BNS) dėl šitos mūsų situacijos, nes mes informavome, kad šiuo laikotarpiu būtų labai sudėtinga jau dabar suplanuoti susitikimus ir juos informuoti“, – BNS sakė ji.
Seimo narės teigimu, lapkričio pabaigoje čia apsilankyti planavusio L.Sangay vizitas nukeliamas galbūt keliems mėnesiams.
„Kadangi, matyt, derins ir latviai, ir estai, reiks derinti ir pas mus patį palankiausią laiką, kadangi pas mus ir rinkimai, ir šitie nesusipratimai. (...) Kol kas nežinau, ar tai bus sausį, ar vasarį“, – teigė D.Kuodytė.
Pasak Seimo Tibeto rėmimo grupės pirmininkės, L.Sangay Baltijos šalis aplankyti nori savo iniciatyva, tačiau nėra išreiškęs pageidavimų, su kuriais šalies pareigūnais norėtų susitikti.
„Kol kas jokių pageidavimų, tiesiog jie klausė, ką mes galėtume pasiūlyti, suorganizuoti, bet kol kas labai sudėtinga čia ką nors suorganizuoti. Manau, kad tas atidėjimas yra naudingas“, – kalbėjo parlamentarė.
Harvardo universiteto absolventas L.Sangay Tibeto vyriausybės tremtyje vadovu buvo išrinktas pernai. Jis šias politines pareigas perėmė iš Dalai Lamos, kuris liko tibetiečių dvasiniu lyderiu.
Lietuva Himalajų kalnuose esantį Tibeto regioną laiko Kinijos dalimi, tačiau kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis pasisako už taikų Kinijos valdžios ir tibetiečių dvasinio lyderio Dalai Lamos bei jo atstovų santykių sureguliavimą.