„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2014 10 01

Dėl Žaliojo tilto raudonarmiečių likimo Vilnius tarsis su užsieniu

Vilniaus Žaliojo tilto skulptūros vėl atsidūrė dėmesio centre. Kelias dienas prie jų kasdien renkasi tie, kurie yra įsitikinę – raudonarmiečių, sovietinių darbininkų, valstiečių ir studentų skulptūroms Lietuvos sostinės centre ne vieta. Tačiau tokios akcijos vargu ar paspartins permainas ant tilto. Lapkričio pradžioje turėjusi vykti konferencija šiuo klausimu atidėta iki pavasario.
Akcija ant Žaliojo tilto
Akcija ant Žaliojo tilto / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Ant Vilniaus Žaliojo tilto pastarosiomis dienomis galima stebėti gana neįprastą protesto akciją. Keli vyrai stoviniuoja, o ant tilto sukabinti plakatai. Vienas iš jų skelbia: „Ką daro šuo ir okupantas svetimoje teritorijoje? Savaip ją atžymi...“

Kitas – dar išsamesnis. Jame akcijos rengėjai, Lietuvos Nepriklausomybės gynimo Sausio 13-osios brolijos atstovai, teigia, kad prisiekę 1990–1991 m. ir apgynę Lietuvos laisvę, kūrė ir tebekuria savo valstybę neišduodami, todėl reikalauja lojalumo Lietuvai iš visų. „Pašalinkite okupantų „balvonus“ – propagandos ir melo agresijos įrankius!!!“ – skelbia plakatas.

Šalia – Sausio 13-osios aukų nuotraukos, primenančios, kokią auką teko paaukoti šiems žmonėms už savo Tėvynę.

Ar tai padės nuversti skulptūras ant Žaliojo tilto, nežinia. Lapkričio pradžioje turėjo vykti Valstybinės kultūros paveldo komisijos konferencija, kurioje žadėta nuspręsti, ar išliks šios skulptūros sostinės centre. Jos yra įtrauktos į kultūros paveldo objektų sąrašą, todėl saugomos.

Ką daro šuo ir okupantas svetimoje teritorijoje? Savaip ją atžymi...

Tačiau komisijos pirmininkė Gražina Drėmaitė 15min.lt teigė, kad konferencijos lapkritį nebus, ji perkelta į kitų metų pavasarį – kovo arba balandžio mėnesį. Ir ji bus tarptautinė, atvyks paveldosaugininkai iš Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, Estijos, net Italijos. „Pasidalins patirtimi. Tai bus tikrai prasmingiau, nei nuolat virti savo sultyse“, – teigė G.Drėmaitė.

Anot G.Drėmaitės, konferencijoje ketinama dalintis patirtimi, kaip reikėtų elgtis su ne tik sovietinių, bet ir kitų imperijų palikimu.

Rusijai aneksavus Krymą ir aktyviai dalyvaujant kariniuose veiksmuose Ukrainoje, Lietuvoje itin suaktyvėjo raginimai pagaliau nugriauti Žaliojo tilto skulptūras, pradėtas vadinti tiesiog „balvonais“. Internete plito peticija, ją galėjo pasirašyti visi, kurie nenori skulptūrų matyti sostinės centre. Vilniaus meras Artūras Zuokas yra pasisakęs, kad tiltas turėtų išlikti toks, koks yra. O skulptūros – tarsi priminimas to, kad buvo ir kas neturėtų pasikartoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“