Spalį pradėtas pirmasis delfinariumo rekonstrukcijos etapas jau įsibėgėjo: sparčiai statoma žiūrovų salė ir baseinas, kuriame vyksta delfinų pasirodymai. „Šiuo metu viskas yra išgriauta ir atvira, primena tvirtovę, likusi tik išorinė siena“, – sakė Jūrų muziejaus ir delfinariumo Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Nika Puteikienė. Pagal naująjį projektą teko išgriauti sienas ir panaikinti pagrindinę koloną, buvusią scenos viduryje ir ant kurios laikėsi stogo sijos. Dėl to buvo sutvirtintos sienų kolonos, papildomai išbetonuoti pamatai.
„Šaltis kažkiek stabdė darbus, trukdė betonuoti, be to, darbininkams tekdavo dažniau daryti pertraukėles, tad nuo grafiko nedaug atsiliekama. Aktyviai dirbame su rangovu, kad atsidarytume vasarą, kadangi pagrindines pajamas delfinariumas gauna šiltojo sezono metu“, – sakė delfinariumo atstovė. Pasak N.Puteikienės, pirmasis etapas turi būti baigtas iki liepos pirmos dienos, nes tuomet iš saulėtosios Graikijos sugrįš ten laikinai apsigyvenę delfinai.
Įspūdis – vos įžengus
Šio etapo, kainuosiančio 8 mln. litų, metu didelis dėmesys bus skiriamas ne tik žiūrovų salei ir baseinui, bet ir vaizdo bei garso technikai, kuri pasirodymams suteiks papildomo įspūdžio. Pasak N.Puteikienės, siekiama, kad lankytojai būtų maloniai nustebinti vos įžengę pro delfinariumo duris. Todėl kruopščiai apgalvojamas ir kavinės, kuri šiuo metu atnaujinama, interjeras. „Ieškome įvairių interjero sprendimų kartu su projekto autoriais – „Uostamiesčio projektas“ architektais. Bus atnaujinta ne tik kavinė, bet ir fojė, tualetai, įdiegta informacinė sistema“, – vardijo laukiamus pokyčius N.Puteikienė. Anot jos, ne visas delfinariumas gyvena karo sąlygomis: Kalifornijos jūrų liūtai liko Klaipėdoje ir yra treniruojami patalpoje, atitvertoje laikinomis konstrukcijomis.
Delfinai pasipuošė įdegiu
Spalio pabaigoje į delfinariumą įžengus statybininkams, septyni likę delfinai buvo išskraidinti į Atikos zoologijos sodą Graikijoje. Ten jau nuo pernai metų pavasario jų laukė keturi gentainiai. Pasak N.Puteikienės, delfinai laikosi labai gerai. „Jie įdegė – patamsėjo. Vietinio klimato sąlygomis juos veikia pigmentacija, tad dabar delfinai atrodo lieknesni“, – juokėsi pašnekovė. Graikijoje besisvečiuojantys delfinai gyvena po atviru dangumi ir ten rengia pasirodymus. Pagal pasirašytą su Atikos zoologijos sodu sutartį visos delfinų išlaikymo išlaidos gula ant Lietuvos jūrų muziejaus ir delfinariumo pečių. N.Puteikienės teigimu, už ten atvirame baseine rengiamus pasirodymus gauti pinigai taip pat tenka Atikos zoologijos sodui. Atviro baseino idėją ketinama pritaikyti ir delfinariume Lietuvoje. Jau kalbama apie antrojo etapo darbus, kurių metu ketinama įrengti delfinų terapijos centrą, išplėsti delfinariumą, įrengti lagūną, kad šiltuoju metų laiku visi delfinų pasirodymai vyktų ten. Ant delfinariumo stogo bus įrengta apžvalgos aikštelė, o pro stogą bus galima matyti ir delfinus.