Šiaulių BPC skyriui priklauso ir Panevėžio mieste įsikūręs padalinys, jo operatorė šeštadienio ankstų rytą bendravo su 17-mete mergina, kuri prašė suteikti jai pagalbą, tik nežinojo, kur esanti. Operatorė su skambinusia mergina bendravo apie valandą, iki merginos mirties.
„Buvo daug laiko apgalvoti visus variantus. Buvo dar kelios dispečerės, kurios patarinėjo. Konferencijos būdu jos bendravo su policijos pareigūnais, klausė jų patarimų“, – pasakojo Bendrojo pagalbos centro Šiaulių skyriaus viršininkas Nerijus Adomavičius.
Nerijus Adomavičius sako, kad situacija buvo nestandartinė, tokia nėra niekur aprašyta, todėl nėra ir rekomendacijų. Nors pamainos keičiasi apie pusę aštuonių, operatorė liko dirbti, kad galėtų toliau bendrauti su nukentėjusiąja, kad nesukeltų jai streso. Be to, ji gerai žinojo situaciją. Operatorė pati išgyvena dėl įvykio.
„Susijaudinusi operatorė, akyse ašaros. Matosi, kad verkė. Kiek kalbėjau, ji užmigti negali. Visą laiką galvoja. Toks įvykis nepalieka nė vieno abejingo“, – apie operatorės būseną pasakoja Bendrojo pagalbos centro Šiaulių skyriaus viršininkas.
Penkerius metus tarnyboje dirbančiai operatorei pasiūlyta psichologo pagalba. Moteris atsisakė išeiginių ir atostogų. Ji liko dirbti.
Psichologo pagalbą operatorei siūlo Panevėžio ir Šiaulių policija.
„Negalim jai primesti prievartinės pagalbos, bet palikti jos vienos taip pat negalim. Psichologinė pagalba bus suteikta“, – sako N.Adomavičius.
Operatorė tarnyboje dirba nuo 2008 metų. Vadovas sako, kad visi darbuotojai yra profesionalai, jie žino kaip elgtis, ypač standartinėse situacijose.
„Bet noriu pasakyti, kad ši situacija nebuvo standartinė, ji nėra niekur aprašyta. Nėra konkrečių rekomendacijų. Yra klausimynai, klasifikatoriai, bet kaip minėjau, tai netipinė situacija“, – aiškina Šiaulių BPC vadovas.