Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 01 23

Dešimtas LVŽS „pabėgėlis“ V.Poderys apie partijos ateitį: liks tik valstiečiai

Ketvirtadienį paskelbęs, kad išeina iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos, Seimo narys Virgilijus Poderys pripažįsta, kad jau kurį laiką abejojo, ar verta dirbti su šia partija, jei ima skirtis nuomonės esminiais klausimais. V.Poderys tikino, kad šią frakciją jau dešimtas palieka dėl to, kad ši negeba kokybiškai diskutuoti.

„Manau, kad valstiečiai tiesiog išsigrynins, nes tokie, kokie „valstiečiai“ ar mes visi buvome prieš 3,5 metus, tai buvo visko ten kaip saliamyje primalta. (...) Man atrodo, kad išsigrynins. „Valstiečiai“ ir taps valstiečiai. Ir ačiū Dievui, labai gerai, nes kažkas valstietiją – žmonių nuo žemės reikalą – turi koncentruotai atstovėt, o visi kiti, man atrodo, nukris“, – 15min studijoje ketvirtadienį sakė V.Poderys.

Tačiau žaliaisiais, anot Seimo nario, ši partija vargu, ar gali vadintis.

„Žaliasis, darnusis reikalas buvo pražiopsotas. (...) Čia yra prarasta ir, man atrodo, kad tai didelis praradimas ir ateitis tai parodys. Kitas dalykas, gal bendresnis, kad Lietuvai verkiant reikalinga stipri, normali, skaidri, kvalifikuota centro kairioji jėga, o šitą galimybę, LVŽS, man atrodo, prarado“, – teigė V.Poderys.

Pasak jo, visos LVŽS frakciją palikusių dešimties Seimo narių istorijos skirtingos.

„Jei bandyt ieškoti vardiklio, čia labai spekuliatyviai, bet, man atrodo, kad emocijų ir kitokių nuomonių išsiveržimas ir jų eskalavimas viešumoje kyla iš to, kad frakcijoje prasmingų diskusijų labai stokojama. Iš tiesų yra begalinė demokratija – tai tiesa. Sėdi 50 žmonių prie stalo ir gali kalbėti ką nori, bet tų prasmingų, struktūrizuotų, paruoštų diskusijų, kurios veda prie kažko... turbūt to pasigesdavo žmonės“, – svarstė V.Poderys.

Frakcijoje prasmingų diskusijų labai stokojama.

Seimo narys pripažino, kad pats į LVŽS atėjo kaip šešėlinis energetikos ministras ir vylėsi užimti pareigas vykdomojoje valdžioje. Tačiau taip neatsitiko ir V.Poderys sako iki šiol nežinantis kodėl.

Jis neigė, kad ši sena istorija turėjo įtakos dabartiniam jo sprendimui, tačiau pripažino, kad 2016-aisiais jautėsi ir nusivylęs, ir nusiminęs, ir pyktelėjęs.

„Ar aš norėjau būti labiau mygtuką spaudančiu Seimo nariu, ar labiau norėjau dirbti vykdomojoje valdžioje? Taip, labiau norėjau vykdomojoje valdžioje dirbti, dėl to ir atėjau kaip šešėlinis ministras, dalyvavau konkurse į valstybės valdomos įmonės vadovus – taip, nes bendra orientacija mano būtent į vykdančiąją valdžią nuo 1992 m. pradžios“, – pripažino V.Poderys.

Jis teigė, kad Seimo nario darbą taip pat artimai pažino, tačiau esą tik pradėjus dirbti parlamentaru jam paaiškėjo, kaip žemai yra kritusi Seimo darbo kokybė.

„Net kaip žmogus, kuris daug reikalų turėjo su Seimu, aš negalvojau, kad taip žemai yra viskas nukritę“, – apgailestavo V.Poderys, atkreipdamas dėmesį, kad daugelis svarbių teisės aktų priimami be diskusijų, nes niekas nesivargina, nemato prasmės diskutuoti.

Jis tikino, kad sprendimą trauktis iš frakcijos priėmė pats. Net ir tada, kai jo balsas lėmė, kad Seimo rinkimuose kartelė nebuvo sumažinta, V.Poderys sako nesulaukęs „stumtelėjimo“ rinktis kitą politinę draugiją.

„Jei nepritari dėl svarbiausių dalykų – reikia išeiti iš tokios komandos“, – sakė V.Poderys.

O kodėl apie jo sprendimą R.Karbauskis išgirdo tik iš žiniasklaidos? V.Poderys sako tikėjęsis frakcijos seniūną informuoti asmeniškai, bet trečiadienį jo nesutikęs Seime, todėl pasisakęs frakcijos seniūno pavaduotojui.

„Tikrai jo ieškojau gyvai, ieškojau partijos pirmininko kūno, bet neradau jo Seime, tai pasakiau pavaduotojui. Manau, nepadoru yra telefonu tokius dalykus pranešti“, – sakė jis.

Sąžinė ir padorumas neleistų grįžti.

V.Poderys sako perėjęs į mišrią Seimo narių grupę, nes kol kas nėra apsisprendęs, ar išvis tęsti politinę karjerą, o jei taip – tai su kuria politine partija.

Kol kas jis tikras tik dėl vieno – į LVŽS frakciją tikrai negrįš, nors to norėtų premjeras Saulius Skvernelis.

„Sąžinė ir padorumas neleistų grįžti. Net neįsivaizduoju. Ir taip nekaip jautiesi, nes esi kaip ir perbėgėlis, šiuo atveju pabėgėlis, nes Mišrioji frakcija yra tokia niekatroji“, – aiškino Seimo narys.

Jis neslepia sulaukęs ne vieno kvietimo iš kitų politinių jėgų, tačiau kol kas kalbantis su visais, bet sprendimų nepriėmęs. Tiesa, jis tikino, kad svajomis apie naujų partijų sukūrimą pernelyg netiki, nes sukurti partiją reikia ir laiko, ir sunkaus darbo.

„Man atrodo, per vėlu jau steigti naujas partijas. (...) Vienas dalykas yra Seime sėdėt prie kavos ir svajot apie partiją, kitas dalykas – eiti į gatvę, pas žmones, pas rinkėjus ir įtikinti, uždegti. (...) Svajotojai ne viską pasveria“, – teigė V.Poderys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais