„Artimiausioje ateityje didžiausias iššūkis bus nebe vakcinos trūkumas, o sugebėjimas masiškai vakcinuoti mūsų žmones tam, kad optimaliai išnaudotume laiką ir galėtume visiškai pasiekti kolektyvinio imuniteto, sakykime taip – iki Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventės, galime sau užsibrėžti tokį tikslą“, – penktadienį spaudos konferencijoje kalbėjo prezidentas.
G.Nausėda pabrėžė, jog „turime daryti viską tiek vakcinavimo centrų, tiek jų pajėgumo prasme“.
Vėliau feisbuke šalies vadovas patikslino, kad per vasarį Lietuvoje reikėtų atidaryti bent 70 vakcinavimo centrų, sukurti aiškią ir skaidrią registravimo sistemą.
Kaunas planuoja atidaryti antrąjį centrą
Šiuo metu neskaitant ligoninių, kur skiepijami medikai, Lietuvoje veikia tik vienas toks centras.
Kaip 15min penktadienį teigė Kauno miesto mero atstovas spaudai Tomas Jarusevičius, pirmasis nuo praėjusios savaitės veikiantis vakcinavimo centras yra buvusiame Kauno centrinio pašto pastate.
„Esame numatę ir antrąjį – tai kaip tik baigti statyti naujieji Kauno ledo rūmai greta „Girstučio“ komplekso Kovo 11-osios gatvėje“, – sakė mero atstovas.
T.Jarusevičiaus teigimu, kol kas apie kitas konkrečias lokacijas sprendimų nėra, tačiau prireikus, tikrai operatyviai vakcinavimo centrų klausimą savivaldybė išspręstų, nes preliminarius variantus svarsto jau dabar.
Skiepytų Vilniaus savivaldybės pastate
Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus atstovė spaudai Ieva Dirmaitė 15min penktadienį teigė, jog kol dar nėra visuotinio vakcinavimo, šiuo metu skiepijimas vykdomas per keturias pagrindines sostinės poliklinikas: Antakalnio, Centro, Šeškinės ir Karoliniškių.
Taip pat, anot jos, savivaldybė turi ir mobilias komandas, kurios vyksta į slaugos bei globos namus.
„Tuo tarpu visuotiniam vakcinavimui be minėtų poliklinikų esame numatę ir kitas galimas vietas, tarp jų yra ir savivaldybės pastatas, ir gyventojų vakcinacija mobiliuosiuose punktuose, dalį jų tinkamai pritaikant šiai procedūrai“, – sakė ji.
I.Dirmaitė teigė, kad kol kas konkretumo nėra, nes nėra žinomi vakcinų skaičiai.
Klaipėda nori žinoti, kiek bus galima paskiepyti žmonių
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas 15min penktadienį sakė, kad jeigu bus neeilinės galimybės gauti daug skiepų, natūralu, kad bus bandoma mobilizuotis.
„Visų pirma reikėtų aiškiai pamatyti, kokio masto vakcinavimas vyks – 1000 per dieną, 2000 per dieną konkrečiame mieste? Tada bus galima kalbėti, ko tam konkrečiai reikia – kiek tam reikia žmogiškųjų resursų“, – kalbėjo meras.
Jo teigimu, taip pat reikia žinoti, ar į procesą galės būti įtraukti vaistininkai.
V.Grubliausko teigimu, jei tai bus vakcinos, kurias reikia sunaudoti labai greitai, reikės mobilizuoti visus turimus rezervus, kad neprapultų nė viena dozė.
„Kai matysime skaičius, tada, natūralu, ir spręsime, ar reikia kažkokį centrą... Jei masinė vakcinacija, žiūrėtume į savivaldybės patalpas, jų yra ir nemažų: Lengvosios atletikos maniežas, Žvejų kultūros rūmai. Tuos dalykus būtų galima išspręsti. Bet matant apimtis bus galima dėlioti įgyvendinimo aspektus“, – pabrėžė jis.
Statistikos departamento teikiamais duomenimis, praėjusią parą Lietuvoje pirmąja doze paskiepyti 722 žmonės, antrąja – 317.
Iš viso nuo gruodžio pabaigos iki dabar panaudota 66,1 tūkst. vakcinų.