Transliuotojai kreipėsi į Seimą, prašydami imtis skubių priemonių RTK veiklai ištirti ir įstatymams tobulinti, rašoma Lietuvos radijo ir televizijos asociacijos išplatintame pranešime spaudai.
Transliuotojai nuogastauja, kad skirtingai nei kitų valstybinių institucijų, RTK finansinė veikla nėra prižiūrima ir kontroliuojama, o pati institucija teikia tik formalias ataskaitas, kurios neparodo, kokioms reikmėms panaudojama didžioji dalis pinigų.
Be to, transliuotojų susirūpinimą kelia faktas, kad RTK nariai nedeklaruoja interesų, o informacija apie jiems išmokamas sumas nėra viešai prieinama, rašoma pranešime.
Matydami keistą situaciją, kai valstybė įpareigoja transliuotojus 0,8 procento jų pajamų skirti RTK, tačiau niekaip nekontroliuoja, kad šios lėšos būtų naudojamos racionaliai ir skaidriai, transliuotojai pareiškia, jog neskatins valstybės pinigų švaistymo.
Todėl, kol nebus atliktas RTK 5 metų finansinės veiklos auditas ir paskelbtos jo išvados bei pasiektas skaidrumas, transliuotojai atsisako pervesti lėšas į RTK sąskaitą. Transliuotojai prašo Vyriausybės nurodyti kitą privalomo mokesčio gavėją – biudžetinę sąskaitą.
Transliuotojai taip pat prašo Seimo apsvarstyti situaciją plenariniame posėdyje bei sudaryti specialią darbo grupę nepriklausomo radijo ir televizijos reguliuotojo veiklos teisinio reglamentavimo tobulinimui.
Kreipimąsi pasirašė televizijų BTV, LNK, TV3, TV1, TV6, Liuks TV, INFO TV ir radijo M-1, M-1 +, Radiocentras, Lietus, Pūkas, Žinių radijas programų transliuotojai.