2013 06 18

Didingos Švėkšnos bažnyčios pašonėje – pigių rūbų turgus

Įvažiuojantiesiems į Švėkšnos miestelį pro didingą neogotikinio stiliaus šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią, išnyra vaizdas į centrinę aikštę, kur dažniausiai vyksta dėvėtų rūbų turgus, liaudies vadinamas „Ponių laime“. Tarp pačių švėkšniškių vis užvirdavo diskusijos: leisti prekiauti dėvėtais rūbais gražiausioje gyvenvietės vietoje ar negadinti miestelio įvaizdžio tokio tipo turgumi.
Dėvėtų rūbų turgelis Švėkšnos aikštėje
Dėvėtų rūbų turgelis Švėkšnos aikštėje / Zinios1.lt nuotr.
Temos: 2 Turgus Švėkšna

Kad visiškai būtų uždrausta prekyba rūbais iš antrų rankų, patys švėkšniškiai net nesvarsto – net toks klausimas nekeliamas. Jiems nerimą kelią neestetiškas vaizdas, kuris pasitinka svečius, atvažiuojančius į miestelį.

Tikroji turgaus diena Švėkšnoje – ketvirtadienis, tačiau dažnai turgaus aikštėje galima matyti prekiautojus ir kitomis dienomis. Ypatinga gausa prekeivių pasitinka sekmadieniais, po šv. mišių.  

Saulėtą trečiadienio popietę apsilankėme „Ponių laimėje“. Čia sutikome daug moterų, o vyriškių – vos vienas kitas. Nutarėme paklausti čia besisukiojančių ponių ir panelių, ką jos mano apie dėvėtų rūbų iškeldinimą iš centrinės aikštės.

Panašu, kad miestelio garbė turgaus pirkėjoms nelabai rūpi. Dauguma moterų nemato problemos ir dėl turgelio vietos, tik keletas apklaustų dailiosios lyties atstovių norėtų, kad perkeltų kitur.

„Čia ateinu kaip į šventę, su kitais pasilabinu, galiu įsigyti, kad ir patikrintų laiko, bet pigių, kokybiškų rūbų. Ši vieta tikrai patogi, juk ir turgus čia vyksta. Tik gal derėtų paprastomis dienomis perkelti jį į kitą, ne taip matomą vietą, vis dėlto nelabai gražiai iš šalies atrodo toks vaizdas,“ – teigė viena iš turgelio lankytojų.

Tikrai nesame dar ta šalis, kur gyventojai gali sau leisti gyventi prabangoje, tai yra pirkti brangius rūbus firminėse parduotuvėse. Patys prekiautojai teigė nesigėdijantys tokio verslo, nors, pasiteiravus, kodėl pradėjo prekiauti dėvėtais rūbais, neslėpė pasipiktinimo dėl tokio klausimo, nepanoro viešinti ir savo asmenybės.

„Vienintelis dalykas, kas yra gėda – vogti. Mes nevagiame, o verstis kažkaip reikia. Viską nori uždrausti, o kada valstybė suteiks palankesnes sąlygas pragyvenimui?“ – retoriniu klausimu atsakė prekeivė iš Klaipėdos.

Vykstantis turgus kelia nepatogumų ir gretimų gatvių gyventojams, ypatingai tikrąją turgaus dieną – ketvirtadienį.

„Jei surenka mokesčius, norėtųsi, kad ir vietos priežiūra būtų. Ketvirtadienis – man sunki diena, negaliu iš namų išvažiuoti, pilna mašinų turguje. Galėtų būti bent turgininkams linijos sužymėtos taip, kad būtų įmanoma pravažiuoti. Bijau net pagalvoti, kas būtų nelaimės atveju. O jeigu gaisras, kaip tada?“ – nerimavo viena ponia.

Ir dar vienas labai svarbus akcentas turgininkams bei vietos jaunimui. Greta prekyvietės gyvenantieji švėkšniškiai norėtų priminti, kad tualetas yra Švėkšnos parke.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai