Praėjusių metų rudenį Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas perspėjo, kad Jemenui gresia didžiausias badas, kurį esame išvydę per pastaruosius kelis dešimtmečius. Tarptautinės organizacijos jau eilę metų skambina pavojaus varpais dėl vis prastėjančios situacijos šioje šalyje.
Civilinio karo nustekentoje Jemeno valstybėje vykdomi nuolatiniai žmogaus teisių pažeidimai, be karių miršta ir civiliai, o bene didžiausią smūgį jemeniečiams tenka patirti dėl netiesioginių konflikto pasekmių – bado, dėl kurio jau žuvo ir dešimtys tūkstančių vaikų.
Sunkinančios aplinkybės
Net iš tarptautinių organizacijų, tokių kaip Jungtinių Tautų, UNICEF, Raudonojo Kryžiaus ir eilės kitų gaunama humanitarinė pagalba nepadėjo sustabdyti vis prastėjančios situacijos Jemene. Pasak profesoriaus E.Račiaus, tai, kad valstybė išlieka karštuoju tašku jau eilę metų, lemia ne vienas veiksnys.
„Iš vienos pusės galime Jemeną matyti kaip žlugusią pokolonialistinę valstybę, iš kitos pusės galime kalbėti ir apie gamtinę, geografinę jos perspektyvą. Jemeniečiai gyvena teritorijoje, kuri yra labai nedėkinga gamtine prasme“, – pasakojo profesorius.