Pagrindinis šios operacijos tikslas - užtikrinti saugią laivybą Baltijos jūroje, tirti jūros dugną ir šalinti pavojingus objektus, taip pat tobulinti laivų įgulų, štabo karininkų ir vadovybės įgūdžius bei skatinti valstybių-dalyvių tarpusavio supratimą ir bendradarbiavimą.
KJP nuotr./Per abu pasaulinius karus buvo padėta apie 80 tūkst. jūrinių minų. |
1997 metais Vokietijos karinės jūrų pajėgos pirmą kartą šią operaciją organizavo Latvijoje. Šiemet tai 13-ta operacija, kuri kiekvienais metais vykdoma vienoje iš trijų Baltijos respublikų.
Tradiciškai „Open Spirit" dalinama į dvi dalis. Pavasarį Vokietijoje Olpenitzo mininių laivų flotilės uoste į pasitarimą susirenka karinių jūrų pajėgų atstovai. Pasitarimo metu sudaromas veiksmų planas, pagal kurį rudenį vyksta operacija.
„Open spirit” metu vyksta visų rūšių sprogmenų (minų, bombų, torpedų ir t.t.) likusių jūros dugne nuo I-ojo bei II-ojo pasaulinių karų identifikavimas, o reikalui esant ir sunaikinimas, nes daugelis sprogmenų kelia pavojų žvejų gyvybei, laivybai bei ekologijai.
Manoma, kad per pirmą ir antrą pasaulinius karus buvo padėta apie 80 tūkst. jūrinių minų. Nuo 1995 metų per išminavimo operacijas vien tik Estijos vandenyse rasta ir sunaikinta apie 500 minų.