2015 07 21

Didžiosios Britanijos imigrantai apkaltinti pašalpų sistemos „melžimu“

Didžiosios Britanijos imigrantai vėl apkaltinti. Statistiniais duomenimis, užsienio piliečiai kur kas dažniau prašo pašalpų nei šalyje gimę ir pilietybę turintys britai.
Didžiosios Britanijos lietuviai pateko į tautų, labiausiai išnaudojančių pašalpų sistemą, sąrašą.
Didžiosios Britanijos lietuviai pateko į tautų, labiausiai išnaudojančių pašalpų sistemą, sąrašą.

Pasak oficialios „Migration Watch“ paskelbtos ataskaitos, beveik vienas iš penkių imigrantų gauna vaikams skirtas pašalpas, o vienas iš dešimties – būsto pašalpą. Tuo tarpu britai socialinės gerovės sistema naudojasi rečiau. Vienas iš septynių Didžiojoje Britanijoje gimusių apklaustųjų gauna vaikų pašalpas, o finansine parama būsto nuomai mėgaujasi vienas iš keturiolikos.

Tarp aktyviausiai besinaudojančių Vyriausybės malone pateko ir lietuviai. Pasak ataskaitos, daugiausiai pašalpų gauna atvykėliai iš Bangladešo,  Pakistano, Afrikos ir Rytų Europos.

Atvykėliai iš Rytų Europos Didžiojoje Britanijoje dažniau turi darbus nei kiti ataskaitoje minėti imigrantai, tačiau jie šalyje uždirba mažiau nei britai, todėl prašo pašalpų.

Parlamentaras Peteris Bone‘as tvirtino, kad tokių atvykėlių nėra dauguma, tačiau būtent jų premjeras Davidas Cameronas ir nori atsikratyti: „Dauguma imigrantų čia atvyksta dirbti, tačau kiti atkeliauja tik pašalpų. Viena imigrantų grupė stengiasi „numelžti“ sistemą. Būtent jų gretas planuojama praretinti“, – konservatorių atstovą citavo portalas express.co.uk.

Ataskaitą pateikusios kompanijos „Migration Watch“ vadovas Lordas Greenas teigė, jog statistiniai duomenys tik patvirtina, kad ne visi imigrantai yra naudingi. „Jei imigracijos politika siekta pritraukti iš visų pasaulio kampelių tik gabiausius ir geriausius žmones, tai aiškiai nepavyko. Politikai privalo atsižvelgti į šalių, iš kurių atvyksta migrantai, politinę ir ekonominę situaciją“, – sakė imigracijos pokyčius Didžiojoje Britanijoje sekančios kompanijos vadovas.

Ataskaitoje taip pat skelbiama, kad britai kur kas dažniau prašo bedarbio pašalpos, finansinės paramos dėl mažų pajamų, ligos pašalpų bei valstybinės pensijos. Atvykėliai iš Rytų Europos Didžiojoje Britanijoje dažniau turi darbus nei kiti ataskaitoje minėti imigrantai, tačiau jie šalyje uždirba mažiau nei britai, todėl prašo pašalpų.

Taip pat skaitykite: Didžiojoje Britanijoje mažės pašalpos ir kils algos.

Parengė Sigutė Limontaitė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų