Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 04 12

„Dievas 1“: dokumentinis pasakojimas apie Vilniaus krišnaitus 360° formatu

Krišnaizmas turbūt galėtų būti pavadintas triukšmingiausia ir liberaliausia religija Lietuvoje. Kūrybinė grupė „Dokumentikos namai“ pristato pirmąją serijos „Dievas 1“ dalį, nufilmuotą 360 laipsnių formatu. Tai virtualus pasakojimas apie Krišnos sąmonės religinę bendruomenę Lietuvos sostinėje.
Krišnaitų šventė Kaune
Krišnaitų šventė Kaune / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 2 Krišna Religija

Vilniaus krišnaitai arba vaišnavai, kaip jie patys save vadina, išsiskiria spalvingais apdarais, saldžiomis vaišėmis, šokiais ir bene visur ir visada garsiai kartojama „Hare Krišna“ mantra.

VIDEO: Apsvaigę nuo Krišnos - Triukšmingiausia Religija Lietuvoje

Šį 360° videopasakojimą rekomenduojame žiūrėti kompiuterio ekrane.

„Mes neturime tikslo konvertuoti žmones iš vienos religijos į kitą religiją. Ieškome žmonių, kurie neatrado savo kelio“, – taip teigia Krišnos sąmonės religinės bendruomenės narys Saulius.

Vaišnavai nesmerkia kitų religijų, kadangi kiekvienas turi laisvę ir teisę rinktis. Tačiau jie turi išskirtinį požiūrį į aukščiausiosios dievybės šlovinimą: Dievas turi būti pasitinkamas džiaugsmingai, neakcentuojant kančios motyvo. Nes jis yra tas, kuris žaidžia.

Vaišnavas Saulius pabrėžia, kad keturių pagrindinių įsitikinimų laikymasis – gailestis kitoms gyvoms būtybėms, kvaišalų, laisvo palaido lytinio gyvenimo ir bet kokių apgavystės formų atsisakymas – padeda išlaikyti asketiškumą, moralę ir vidinę švarą. Krišnaizmas – tai atvira ir bene kasdieniu reiškiniu tapusi religija, kurioje dievybės garbinimas tampa viena didele ir besitęsiančia švente.

„Dievas 1“ – tai 360° pasakojimų ciklas, skirtas atskleisti, kaip skirtingų Lietuvos religinių bendruomenių nariai suvokia ir garbina aukščiausiąją esybę. Didžiosios religijos turi giliai įsišaknijusias tikėjimo tradicijas, tuo tarpu nedidelės religinės grupės dėl savo netradicinių įsitikinimų ir uždarumo neretai yra pavadinamos sektomis. Projektas siekia parodyti, kaip skirtingos religinės kryptys šlovina ir tarpusavyje nesutaria dėl dieviškosios esybės apibrėžimo ir tinkamo būdo tikėti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?