2015 12 30

Diskriminaciją palaikų laidojimo pataisose įžvelgianti D.Grybauskaitė grąžino jas Seimui

Kaip nurodo Prezidentūra, Seimo priimtose pataisose numatyta, kad žmogaus palaikai į 22 užsienio valstybes turėtų būti vežami tik gavus įgaliotos institucijos išduotą leidimą - tai diskriminuoja 17 Europos Sąjungos valstybių narių, kurios, kaip ir Lietuva, yra ratifikavusios Europos Tarybos Susitarimą dėl mirusiųjų kūnų pervežimo, tačiau pervežant palaikus į jas leidimo reikėtų.
Seimas baigė pavasario sesija
Seimas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Palaikai

Prezidentūra nurodo, kad 11 ES valstybių atžvilgiu šis reikalavimas nebūtų taikomas ir tai sukurtų nevienodą situaciją: pavyzdžiui, žmogaus palaikus vežant į Latviją reikėtų gauti leidimą, o norint palaikus vežti į kitą ES valstybę – Lenkiją – atskiro leidimo gauti nereikėtų.

„Prezidentė pritaria, kad žmonių palaikų išvežimo į užsienio valstybes priežiūrą reikia stiprinti, tačiau pabrėžia šių taisyklių paprastumo, aiškumo ir vienodų procedūrų, neskirstant jų pagal šalis, svarbą“, – rašoma Prezidentūros pranešime.

Šalies vadovė siūlo sukurti tokį priežiūros mechanizmą, kad mirties liudijime būtų padaromas papildomas įrašas, nurodantis, ar kiekvienu konkrečiu atveju nėra teisės aktuose numatytų apribojimų, dėl kurių žmogaus palaikai negali būti gabenami kremuoti ar balzamuoti.

Seimo priimtos įstatymo pataisos turėjo įsigalioti nuo sausio 1-osios.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų